‘To, co mówią wam o Ukrainie «jest kłamstwem»’ – wywiad z premierem Viktorem Orbánem

Orban, który przez całe swoje życie i karierę polityczną miał do czynienia z Rosją, skrytykował panującą w Ameryce narrację, że Ukraina wygrywa wojnę z Rosją. Nazwał to „kłamstwem”, podkreślając, że Ukraińcy każdego dnia tragicznie tracą życie i w końcu zabraknie im żołnierzy, zanim stanie się to u Rosjan.

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

 

To, co mówią wam o Ukrainie «jest kłamstwem»: wywiad Tuckera Carlsona z premierem Węgier Viktorem Orbánem

Według Orbána Ukraińcy każdego dnia tragicznie tracą życie i w końcu zabraknie im żołnierzy, zanim stanie się to u Rosjan.

We wtorek wieczorem Tucker Carlson wyemitował swój najnowszy odcinek programu „Tucker on X” z udziałem premiera Węgier Viktora Orbána. Orbán przedstawił szczere spojrzenie na napięcia geopolityczne wokół Ukrainy, Rosji i roli Stanów Zjednoczonych. Orban, który przez całe swoje życie i karierę polityczną miał do czynienia z Rosją, skrytykował panującą w Ameryce narrację, że Ukraina wygrywa wojnę z Rosją. Nazwał to „kłamstwem”, podkreślając, że Ukraińcy każdego dnia tragicznie tracą życie i w końcu zabraknie im żołnierzy, zanim stanie się to u Rosjan. Orbán kwestionował także strategię administracji Bidena, sugerując, że USA źle rozumieją Rosję, a ich cel, jakim jest zmiana reżimu, jest nie tylko nierealny, ale i niebezpiecznie naiwny.

W komentarzach Orbána poruszono także szersze implikacje dla NATO i Zachodu. Ostrzegł przed jakąkolwiek zachodnią interwencją z udziałem „żołnierzy w akcji” [„boots on the ground”], stwierdzając, że takie posunięcie natychmiast przerodziłoby się w trzecią wojnę światową. Węgierski premier wyraził zaniepokojenie podejściem Stanów Zjednoczonych, zwłaszcza rozmowami o przystąpieniu Ukrainy do NATO, co postrzega jako zamknięte okno możliwości, które mogłoby obecnie wywołać konflikt nuklearny. Orbán podkreślił, że klucz do pokoju leży w rękach Stanów Zjednoczonych.

 

Klip 1

 

Klip 2

 

Klip 3

 

Klip 4

 

Klip 5

 

Klip 6

Z całością materiału można zapoznać się

– na profilu TT „Tucker on X”

lub

– w serwisie rumble.com

________________

Na podstawie:

What They’re Telling You About Ukraine ‘Is a Lie’: Tucker Carlson Interviews Hungarian Prime Minister Viktor Orbán, The Vigilant Fox, August 29, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

‘Lepiej późno niż wcale’ czyli o konsekwencjach „wojny zastępczej” dla UE
Stoimy w obliczu transcendentalnej kwestii dotyczącej przyszłości Europy, w sprawie której klasa polityczna unikała jakiejkolwiek debaty w ostatnich kampaniach wyborczych, pomimo implikacji dla bezpieczeństwa i rozwoju naszego kraju. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!