Teraz poginą…

„Nastąpi postronny nieprzyjaciel,
jąwszy się za waszą niezgodę i mówić będzie:

– Rozdzieliło się serce ich, teraz poginą (…)
Będziecie nieprzyjaciołom waszym służyli w głodzie,
w pragnieniu, w obnażaniu i we wszystkim niedostatku,
i włożą jarzmo żelazne na szyje wasze”.
         (Piotr Skarga „Kazania sejmowe”)

Jerzy Duda-Gracz “Droga Krzyżowa” – Drugi upadek

Czy popiera Pani/Pan członkostwo w Unii Europejskiej?” – takie pytanie zadano 1076 osobom w dniach 07.07  – 10.07. 2023 r. w badaniu przeprowadzonym przez pracownię Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Badanie zostało zrealizowane metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym, na reprezentatywnej pod względem: płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania próbie Polaków. Oto wyniki: twierdząco odpowiedziało 74 % badanych (w tym 47 “zdecydowanie tak”). Przeciw obecności Polski w UE jest 14 % respondentów.

W odniesieniu do poszczególnych partii politycznych, członkostwo w Unii popiera 72 proc. wyborców Zjednoczonej Prawicy, 62 proc. wyborców Konfederacji, 99 proc. wyborców Koalicji Obywatelskiej oraz 98 proc. wyborców Polski 2050″.

Jaki komentarz tu się nada? Gdy Piotr Skarga wszystko powiedział..? Teraz Polacy poginą, w jarzmie włożonym przez nich samych na swe szyje.

Nie ma oparcia już w nikim: cały praktycznie naród zahipnotyzowany mrugającymi ekranikami poszedł za swymi błaznami do chlewa i świetnie tam się czuje. Nawet  Konfederacja, na którą na razie wielu z nas wciąż liczy, zapewne w chwili poważnych wyborów nie będzie różnić  się od PiS.

Ale w tej smucie niech nas raduje fakt, że już od wielu lat na tym portalu konsekwentnie wzywaliśmy i wzywamy do pokładania ufności i nadziei nie w ludziach, a jedynie w Bogu. I w Niepokalanej. Marana tha, Panie. Czekamy!

O autorze: pokutujący łotr