‘Jestem rozwiązaniem’ czyli komu wolno latać

Badanie przeprowadzone przez profesora ekonomii z Linnaeus University, Stefana Gösslinga, wykazało, że tylko w 2017 roku Gates przeleciał ponad 213 000 mil podczas 59 lotów prywatnymi odrzutowcami.

Według danych Banku Światowego, Gates wyemitował około 1760 ton dwutlenku węgla, ponad sto razy więcej niż wielkość emisji przypadająca na jednego mieszkańca w Stanach Zjednoczonych.

−∗−

 

Wideo: Bill Gates mówi, że on może korzystać z prywatnych odrzutowców, ponieważ sam jest „rozwiązaniem” dla zmian klimatycznych

Gates jest właścicielem CZTERECH prywatnych odrzutowców o łącznej wartości 194 milionów dolarów

W wywołującym dreszcze wywiadzie dla reportera BBC, Bill Gates przekonywał, że latanie dookoła świata prywatnymi odrzutowcami jest z jego punktu widzenia całkowicie w porządku, ponieważ robi znacznie więcej niż ktokolwiek inny w walce ze zmianami klimatycznymi.

Gates twierdził, że ponieważ nadal „wydaje miliardy dolarów” na aktywizm związany ze zmianami klimatycznymi, jego ślad węglowy nie stanowi problemu.

„Czy powinienem zostać w domu i nie przyjeżdżać do Kenii, aby uczyć się o rolnictwie i malarii?” — powiedział Gates w rozmowie z Amolem Rajanem.

„Czuję się komfortowo z myślą, że nie tylko nie jestem częścią problemu, przez to, że płacę za offsety [tu: zrównoważenie], ale także poprzez miliardy, które wydaje moja Breakthrough Energy Group, przez co jestem częścią rozwiązania” — dodał Gates.

Obejrzyj:

NOWOŚĆ: Reporter BBC zapytał bezpośrednio Billa Gatesa, dlaczego jego aktywizm klimatyczny powinien być traktowany poważnie, skoro nadal lata prywatnie po całym świecie:

Gates próbował zapewnić reportera, że ​​pomimo korzystania z prywatnego odrzutowca nie jest częścią problemu, jest częścią rozwiązania.

Ostatnio Gates podróżował po Australii na pokładzie swojego luksusowego prywatnego odrzutowca o wartości 70 milionów dolarów, wygłaszając wykłady na temat zmian klimatu.

Bill Gates Flies Around Australia on $70 Million Dollar Private Jet Lecturing People About Climate Change

Gates, który zadeklarował, że kryzys energetyczny to dobra rzecz, posiada co najmniej CZTERY prywatne odrzutowce o łącznej wartości 194 milionów dolarów.

Badanie przeprowadzone przez profesora ekonomii z Linnaeus University, Stefana Gösslinga, wykazało, że tylko w 2017 roku Gates przeleciał ponad 213 000 mil podczas 59 lotów prywatnymi odrzutowcami.

Według danych Banku Światowego, Gates wyemitował około 1760 ton dwutlenku węgla, ponad sto razy więcej niż wielkość emisji przypadająca na jednego mieszkańca w Stanach Zjednoczonych.

Gdzie indziej, podczas starannie skonstruowanego wywiadu, Gates powiedział, że był zaskoczony, że stał się celem „teoretyków spiskowych” za forsowanie szczepionek podczas pandemii.

Nowy wywiad Billa Gatesa dla BBC, który próbuje odbudować swój wizerunek w świetle „teorii spiskowych”. Po prostu całkowicie zignorujmy aferę Epsteina. Nawiasem mówiąc, jak można go „oskarżać” o spekulacje, skoro tak właśnie się stało?

Gates ponownie powtórzył argument, że masowe szczepienia ludzkości są ważniejsze niż podróże na Marsa.

Bill Gates wolałby raczej zapłacić za szczepionki niż podróżować na Marsa

„Wyprawa na Marsa jest dość kosztowna. Możesz kupić szczepionki przeciw odrze i ratować życie, 1000 dolarów (814 funtów) za uratowane życie”, powiedział BBC. „A więc [to] po prostu cię uziemia, tak jakby – nie lećcie na Marsa”.

Pomimo ustawienia wywiadu dla BBC tak, aby wyglądał, jakby Gates był kwestionowany lub grillowany, to nie zapytano go o przyjaźń ze zmarłym pedofilem z elit, Jeffreyem Epsteinem.

Video: Bill Gates Again Acts Weird When Asked Directly About Relationship With Jeffrey Epstein

____________

Video: Bill Gates Says It’s OK For Him To Use Private Jets Because He’s “The Solution” To Climate Change, Steve Watson, 8 February, 2023

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!