Praktyki zakarpackie czyli kto idzie na front

Ukraińscy funkcjonariusze porywają mężczyzn z miejsc o dużym natężeniu ruchu: „stacje kolejowe, stacje benzynowe, okolice centrów handlowych i targowisk, ale wchodzą też do domów”. Węgrzy w wieku od 18 do 60 lat na Zakarpaciu na Ukrainie są zabierani przez ukraińskie władze wbrew ich woli…

_____________***_____________

Ukraina zmusza etnicznych Węgrów do walki z Rosją, brutalnie porywa mężczyzn z ich domów i miejsc pracy (wideo)

Ukraińscy funkcjonariusze porywają mężczyzn z miejsc o dużym natężeniu ruchu: „stacje kolejowe, stacje benzynowe, okolice centrów handlowych i targowisk, ale wchodzą też do domów”.

Węgrzy w wieku od 18 do 60 lat na Zakarpaciu na Ukrainie są zabierani przez ukraińskie władze wbrew ich woli do walki w najbardziej niebezpiecznej części rosyjskiego frontu.

W regionie Zakarpacia na Ukrainie, graniczącym z Węgrami i zamieszkałym głównie przez etnicznych Węgrów, żyje ich około 150 000.

Obszar ten jest dziedzictwem niepodlegającego negocjacjom Traktatu z Trianon, podpisanego przez Węgry 4 czerwca 1920r. po ich przegranej w I wojnie światowej. Trianon rozczłonkowało tysiącletnie Królestwo Węgier, co kosztowało je 70 procent terytorium i trzy miliony jej mieszkańców.

Prezydent Woodrow Wilson nazwał później traktat „absurdalnym”.

Nie wiadomo, czy władze ukraińskie przymusowo wcielają do wojska również mniejszości rumuńskie, mołdawskie, słowackie i polskie.

RAIR Foundation USA przetłumaczyła następujący film z programu wiodącego węgierskiego nadawcy telewizyjnego, M-1:

 

Artykuł gościnny, Johnny U.
_____________________

Ukraine Forcing Ethnic Hungarians to Fight Russia, Violently Kidnapping Men from Their Homes and Work (Video), RAIR Foundation, January 30, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

„Wrogowie państwa” czyli kto tworzy listę
Teraz dodano nazwiska premiera Węgier Viktora Orbana i prezydenta Chorwacji Zorana Milanovicia. Krok ten można postrzegać jako nieoficjalne wypowiedzenie wojny przez Ukrainę Węgrom i Chorwacji, a następnie NATO i Unii […]

Odsłony: 832

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!