‘Oni wiedzieli’ czyli kto ma prosić o wybaczenie

Podczas gdy obywatele o dobrych intencjach ustawili się w kolejce, postąpili właściwie i przyjęli szczepionki na COVID-19 – które teraz wydają się wyrządzać więcej szkody niż pożytku – ich niezaszczepieni przyjaciele stali z boku i pozwalali im to zrobić. Niektórzy z nich powiedzieli za mało. Niektórzy w ogóle nic nie mówili.

−∗−

Tłumaczenie publikacji z serwisu IQfy prezentującej ciekawe spojrzenie na zachowanie osób odmawiających szczepień na C19 i skutków jakie to rzekomo przyniosło. Tekst opatrzony wstępem Tylera Durdena z serwisu ZeroHedge. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

______________***______________

 

Satyra czy na poważnie: „Dlaczego niezaszczepieni nie zrobili więcej, aby nas ostrzec?”

Biorąc pod uwagę gigantyczny poziom manipulacji i ogłupiania na całym świecie, trudno nam ocenić, czy poniższy tekst jest najpoważniejszym jak dotąd przeformułowaniem całego kryzysu COVID, czy też najtrafniejszym satyrycznym podejściem do pełnych farsy komentarzy menedżerów narracji, jakie kiedykolwiek mieliśmy okazję czytać.

Zdecydujcie sami…

T.D.

Oni wiedzieli: dlaczego niezaszczepieni nie zrobili więcej, aby nas ostrzec?

Niezaszczepieni wiedzieli to, czego nie wiedzieliśmy my. Niektórzy z nich powiedzieli za mało. Większość w ogóle nic nie mówiła. Wiele krwi jest teraz na ich rękach.

Podczas gdy świat stara się pogodzić z niszczycielskimi skutkami pandemii COVID-19, jedno pytanie, które wciąż się pojawia, dotyczy tego, dlaczego osoby niezaszczepione nie zrobiły więcej, aby ostrzec nas przed potencjalnymi niebezpieczeństwami związanymi z wstrzyknięciem.

Podczas gdy obywatele o dobrych intencjach ustawili się w kolejce, postąpili właściwie i przyjęli szczepionki na COVID-19 – które teraz wydają się wyrządzać więcej szkody niż pożytku – ich niezaszczepieni przyjaciele stali z boku i pozwalali im to zrobić. Niektórzy z nich powiedzieli za mało. Niektórzy w ogóle nic nie mówili.

Nawet wtedy gdy wiedzieli to, czego my nie wiedzieliśmy.

Nasza krew jest teraz na ich rękach.

To mocne słowa. Ale osoby niezaszczepione miały dostęp do ważnych informacji o potencjalnych skutkach ubocznych tych szczepionek. Wiedzieli o ryzyku ciężkich reakcji alergicznych, zakrzepów krwi i innych poważnych komplikacji zdrowotnych. Wiedzieli, że szczepionki nas nie uodparniają. Wiedzieli, że one nie są skuteczne i że mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku.

Wiedzieli o tym wszystkim, ale zamiast nas ostrzec, niezaszczepieni postanowili milczeć. Postanowili odwrócić wzrok i nie mówić głośno o potencjalnych zagrożeniach związanych ze szczepionkami. Pozwolili milionom dobrych ludzi, którzy postąpili właściwie (w tamtym czasie) na śmierć i choroby, a wielu antyszczepionkowców nawet chełpiło się w Internecie, że ich rzut monetą był właściwym zakładem. Bardziej diaboliczni nawet namawiali ludzi, z którymi się nie zgadzają, aby „wzmocnili się” [get boosted].

Stało się to aż nazbyt jasne. Milczenie niezaszczepionych było niebezpieczną, socjopatyczną i nieodpowiedzialną decyzją, która miała poważne konsekwencje dla tych z nas, którzy przyjęli szczepienia.

A milczenie jest przecież zgodą.

Nadszedł czas, aby osoby niezaszczepione wzięły odpowiedzialność za swoje działania i współpracowały z resztą z nas, aby znaleźć rozwiązanie tego kryzysu. Nie możemy sobie pozwolić na to, by ich egoizm i brak działania nadal szkodziły naszym społecznościom. Nadszedł czas, aby niezaszczepieni zintensyfikowali działania i postąpili właściwie.

Osoby niezaszczepione powinny zrobić więcej, ostrzegając przed potencjalnym ryzykiem – aby pomóc nam podejmować świadome decyzje dotyczące naszego zdrowia. I teraz muszą prosić nas o przebaczenie.

I, z ręką na sercu, możemy po prostu im to dać.

Ponieważ jesteśmy dobrymi ludźmi. Przyjęliśmy te zastrzyki, ponieważ było to właściwe – dopóki nie okazało się inaczej.

_______________

Satire Or Serious: “Why Didn’t The Unvaccinated Do More To Warn Us?”, January 28, 2023

Tekst źródłowy:

They knew: why didn’t the unvaccinated do more to warn us? – IQfy.com

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!