ICD-10 czyli i tak cię oznaczą

Uważaj jakie informacje przekazujesz swojemu lekarzowi, ponieważ zasadniczo wszyscy oni pracują teraz dla rządu. To znaczy dla tych, wobec których mają zobowiązania za zwrot kosztów. A jeśli twój lekarz zadaje zbyt wiele pytań, które wydają się niezwiązane z problemem zdrowotnym, z powodu którego jesteś leczony, możesz go zwolnić i znaleźć nowego.

−∗−

Tłumaczenie artykułu Leo Hohmanna na temat zmian w systemie oznaczeń chorób ze szczególnym uwzględnieniem osób niezaszczepionych przeciw covid19. /AlterCabrio – ekspedyt.org/

______________***______________

 

Raport specjalny: Profesja medyczna wdraża cyfrowy kod diagnostyczny WHO dla osób niezaszczepionych

Lekarze będą „zachęcani” przez rząd, aby zaczęli zadawać więcej pytań na temat twojego statusu zaszczepienia

Zestaw międzynarodowych kodów jest używany przez branżę medyczną do celów rozliczeniowych w ramach Medicare-Medicaid i prywatnych firm ubezpieczeniowych, ale nie chodzi tylko o rozliczenia.

Kody te są częścią systemu Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób (ICD) ustanowionego przez Światową Organizację Zdrowia ONZ i wkrótce staną się znacznie bardziej inwazyjne.

System ten został pierwotnie stworzony po II wojnie światowej w celu śledzenia diagnozy głównych chorób w populacji. Ale z biegiem lat miało miejsce 11 głównych rewizji systemu, a z każdą rewizją dane gromadzone na temat każdej osoby stawały się coraz bardziej precyzyjne i wszechstronne.

Według strony internetowej WHO do ponad 1,6 miliona sytuacji klinicznych można obecnie przypisać kod.

Stało się to również bardziej przymusowe, do tego stopnia, że ​​lekarze nie mogą otrzymać zwrotu kosztów od firm ubezpieczeniowych, jeśli nie prześlą wszystkich wymaganych danych.

Zgodnie z artykułem z kwietnia 2016r. w American Journal of Neuroradiology:

„Z biegiem lat stało się to integralną częścią infrastruktury płatniczej amerykańskiego systemu opieki zdrowotnej wraz z systemem kodowania procedur medycznych według aktualnej terminologii proceduralnej (CPT)”.

System ICD tak naprawdę stał się elektroniczną bestią do eksploracji danych wraz z uchwaleniem przez Kongres w 2012r. ustawy o Dostępnej Opiece (Affordable Care Act – Obamacare). Cyfryzacja dokumentacji medycznej została w pełni wdrożona do ICD-10 wraz z aktualizacją w 2016r. po dwóch opóźnieniach w Kogresie.

Od tego czasu dosłownie stworzono kod numeryczny dla prawie każdej diagnozy, o której możesz pomyśleć, a także dla niektórych, o których nigdy byś nie pomyślał (wyszukaj „szalone kody ICD-10”, a zobaczysz, o czym mówię).

Przeskoczmy teraz do kwietnia 2022r. To wtedy federalne Centra Medicare i Medicaid (CMS) ogłosiły nowy kod, co każdego, kto jest świadomy rosnącej tyranii medycznej, powinno zmartwić. Po pewnych opóźnieniach nowy kod został wprowadzony w październiku 2022r. i stał się dostępny w prawie każdej przychodni i szpitalu w styczniu 2023r.

Co to jest ten nowy kod? To Kod Numer Z28.310. To jest kod bardzo osobliwej „diagnozy”, ponieważ wcale nie jest to diagnoza, ale naruszenie prywatności i prawdopodobnie zostanie użyte przeciwko wielu ludziom w przyszłości. Jest to kod, który twój lekarz wprowadzi do systemu komputerowego, do którego dostęp mają rządowe i prywatne firmy ubezpieczeniowe, informując ich o twoim statusie zaszczepienia przeciw Covid.

Są to międzynarodowo uznane kody bardzo specyficznych schorzeń dla celów ubezpieczeniowych i rządowych. Są one dostępne na całym świecie, jeśli jesteś za granicą i masz problem zdrowotny, który wymaga leczenia.

Niedawno przeprowadziłem wywiad z w pełni licencjonowanym lekarzem. Lekarzem, który praktykuje w stanie środkowo-zachodnim i ma pełne uprawnienia szpitalne [hospital privileges]. Nazwisko tego lekarza pozostanie anonimowe, ponieważ gdyby wyszło na jaw, mógłby stracić pracę. 12 stycznia poinformował mnie, że Kod Z28.310 został uruchomiony w jego stanie.

„Wczoraj (11 stycznia) pojawił się po raz pierwszy w dokumentacji szpitalnej, jaką widziałem” – powiedział mi lekarz.

Jeśli diagnostyka nie zostanie poprawnie wprowadzona, lekarz może nie otrzymać zwrotu kosztów. Powiedział, że teraz, gdy ten nowy kod jest oficjalnie wymagany przez rząd i prywatnych ubezpieczycieli, lekarze prawdopodobnie będą „zachęcani” do pytania o twój status szczepionki. Oznacza to, że otrzymują wypłaty finansowe za każdym razem, gdy rząd zdecyduje, że dane te są „znacząco wykorzystane”.

Nie miałem pojęcia, że ​​lekarze są w ten sposób przekupywani.

Ten system wydaje się być sposobem, w jaki kompleks wojskowo-przemysłowo-biomedyczny będzie identyfikował i oddzielał tych, którzy poddali się cyfrowemu systemowi identyfikacji, a który zaczyna się od bycia „na bieżąco” z twoimi dawkami – niekończącymi się dawkami. Jak powiedział nieżyjący już dr Zev Zelenko i inni, te ciągłe boostery staną się „bramą do transhumanizmu”.

Siły, które są w ONZ i Światowym Forum Ekonomicznym, mają „potrzebę wiedzieć”, jeśli chodzi o tych, którzy odrzucają to demoniczne przejście rasy ludzkiej, które transhumaniści określają jako „ulepszenie” do „ludzkości 2.0”.

„Nigdy nie użyłem tego kodu diagnostycznego, nigdy nie użyłbym tego dla żadnego pacjenta” – powiedział mi lekarz w kolejnym wywiadzie w tym tygodniu. „Do zeszłego tygodnia nawet nie wiedziałem, że istnieje”.

Wyjaśnił, że Z28.3 jest ogólnie kodem diagnostycznym niedostatecznego zaszczepienia, ale od tego momentu staje się bardziej szczegółowy.

„Jest to nieokreślone” – wyjaśnił lekarz. „Ale w przypadku Covid dodali 1 po 3 (Z28.31), więc Covid jest jedyną szczepionką, dla której kod jest sprecyzowany. Następnie dodali drugą cyfrę, jeśli jesteś częściowo zaszczepiony i nie dostałeś żadnej dawki przypominającej”.

Kody te mogą być coraz bardziej szczegółowe do tego stopnia, że ​​​​dodają również kody, dlaczego odmawiasz nieskutecznych i niebezpiecznych – ale za to bardzo opłacalnych – zastrzyków Big Pharmy.

Lekarz powiedział mi, że widział kod diagnostyczny jednego pacjenta, który określał odmowę szczepienia z powodu jego schizofrenii.

„Wiele osób ze schizofrenią ma paranoję przed zastrzykami i różnymi metodami leczenia, więc jego lekarze przypisywali go (jako niezaszczepionego) właśnie na tej podstawie” – powiedział lekarz.

Nie trzeba więc wielkiej wyobraźni, aby zobaczyć, jak ten system może być nadużywany.

A co, jeśli ciągle odmawiasz szczepień zalecanych przez lekarza? Czy w końcu zdiagnozują u ciebie chorobę psychiczną? Lekarz, z którym rozmawiałem, zgodził się, że nie jest to takie naciągane. A kiedy zdiagnozowano u ciebie zaburzenie psychiczne, możesz utracić wiele swoich konstytucyjnych praw. Zasadniczo stajesz się obywatelem drugiej kategorii.

„Technicznie rzecz biorąc, możesz uzyskać diagnozę schizofrenii od dowolnego lekarza, ale zwykle skierują cię do psychiatry, aby taką diagnozę postawił” – powiedział.

I to niejedyna rzecz, o którą należy się martwić w odniesieniu do tego nowego kodu diagnostycznego.

Oto gdzie robi się ciekawie. Na szczycie G20, który odbył się kilka miesięcy temu w Indonezji w listopadzie 2022r., przywódcy 20 największych gospodarek świata wydali wspólne oświadczenie, w którym wezwali narody świata do wdrożenia globalnego cyfrowego systemu paszportów szczepionkowych, opartego na standardach określanych przez WHO, która zmusiłaby podróżnych z zagranicy do posiadania cyfrowego paszportu szczepień w telefonie komórkowym. Bez tego „nie pozwolono by” podróżować poza kraj ojczysty, chyba że jesteś nielegalnym imigrantem próbującym dostać się do USA lub Europy z kraju „słabo rozwiniętego” lub „zacofanego gospodarczo”.

Wiemy również, z artykułu magazynu Forbes opublikowanego w lutym 2022r., że prawie połowa stanów w Ameryce już wtedy podpisała umowy i stworzyła infrastrukturę do wdrożenia cyfrowych paszportów szczepień, więc ten sam system mógłby ostatecznie zostać wykorzystany do kontroli lub przynajmniej monitorowania podróży Amerykanów poza ich stany.

Następnie mamy nacisk Światowego Forum Ekonomicznego na inteligentne miasta, ostatnio przemianowane na „15-minutowe miasta”, które monitorowałyby i ograniczały podróżowanie poza miasto. Rozumiecie o co chodzi? Wprowadzany jest system cyfrowy, który miałby zasadniczo możliwość zablokowania całych populacji w dowolnym momencie. Wszystko, czego potrzeba, to ogłoszenie „stanu zagrożenia zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym” lub „zagrożenia regionalnego”, a Stany Zjednoczone i UE dokładają wszelkich starań, aby przekazać tę władzę WHO w formie nowego traktatu pandemicznego.

Ostatecznie, jak poinformował nas Yuval Noah Harari, główny doradca Klausa Schwaba i Światowego Forum Ekonomicznego, planowane jest umieszczenie tej cyfrowej technologii nadzoru nie tylko w telefonie komórkowym, ale także „pod skórą”.


Lekarz ze środkowo-zachodniego stanu wyjaśnił terminologię medyczną zwaną „znaczącym użyciem” [meaningful use] oraz sposób, w jaki jest ona wykorzystywana do rejestrowania danych osobowych pacjentów medycznych.

„Jeśli kiedykolwiek zastanawiałeś się, dlaczego próbują mierzyć ciśnienie krwi i wagę za każdym razem, gdy idziesz do gabinetu lekarskiego, dzieje się tak dlatego, że szpitale i lekarze otrzymują zwrot kosztów, jeśli dostarczą dane o „znaczącym użyciu”. Dostają lepszą refundację. Dostają bonusy. Lekarze odbywają comiesięczne spotkania z personelem i administratorami i w ten sposób otrzymują wyższy zwrot kosztów, dostają więcej pieniędzy, jeśli dostarczą dane dotyczące znaczącego użycia”.

Wyjaśnił dalej, że jeśli system kodowania ICD-10 będzie wymagać od lekarzy ustalenia statusu szczepienia na covid swoich pacjentów w ramach danych „znaczącego użycia”, to uwzględnią to w kartach pacjentów i otrzymają sowity zwrot kosztów za dostarczenie tej informacji rządowi.

„Za każdym razem, gdy idziesz do lekarza, będą próbowali wyciągnąć od ciebie te informacje” – powiedział.

Stany Zjednoczone rozszerzyły swój system ICD za prezydentury Baracka Obamy i po przyjęciu ustawy Affordable Care Act. Wcześniej w Stanach Zjednoczonych stosowano system ICD-9, który wymagał mniej szczegółowych i mniej inwazyjnych informacji o pacjentach, „ale potem wraz z systemem ICD-10, nagle pojawiło się prawdziwe doprecyzowanie. Zamiast zwykłego wysokiego ciśnienia krwi, pojawiło się wysokie ciśnienie krwi spowodowane spędzaniem zbyt dużej ilości czasu z teściową, czy też z powodu czegoś innego, cokolwiek to może być. Stało się to bardzo uszczegółowione”.

Według rządowej strony internetowej CMS:

„ICD-10 zawiera również znaczące ulepszenia w stosunku do ICD-9 w kodowaniu wizyt w ramach podstawowej opieki zdrowotnej, zewnętrznych przyczyn urazów, zaburzeń psychicznych i profilaktyki zdrowotnej. Zakres i szczegółowość zestawów kodów ICD-10 odzwierciedlają postęp w medycynie i technologii medycznej, a także wychwytują dodatkowe szczegóły dotyczące socjoekonomii, warunków opieki ambulatoryjnej, problemów związanych ze stylem życia oraz wyników badań przesiewowych”.

Innymi słowy, kodowanie ICD-10 stało się narzędziem do niezwykłej eksploracji danych dotyczących osobistych historii z życia Amerykanów.

Kiedy ICD-10 został wdrożony, wtedy AARP dostał kontrakt na administrowanie programem w USA.

Stał się też bardziej bezwzględny.

„Jako lekarz musisz korzystać z systemu ICD-10, aby otrzymać zwrot kosztów” – powiedział mi mój lekarz.

Nawet jeśli nie masz ubezpieczenia państwowego czy prywatnego i płacisz wyłącznie z własnej kieszeni, każda diagnoza jest nadal rejestrowana w systemie.

„Jeśli wchodzisz w interakcję z systemem opieki zdrowotnej, otrzymujesz zarejestrowany kod ICD-10 wraz z przypisaniem do twojego stanu” – powiedział. „Wszystkie te dane trafiają do centralnej bazy danych, która została utworzona za Obamy, aby systemy elektronicznej dokumentacji medycznej (EMR) mogły ze sobą rozmawiać”.

„Nikt inny o tym nie mówi” – ​​powiedział mi.

Obamacare zmusił wszystkich lekarzy do korzystania z systemu EMR w celu uzyskania zwrotu kosztów.

„Ponieważ jeszcze osiem czy dziesięć lat temu wielu lekarzy wciąż używało papierowych kart pacjenta. Teraz wszystko jest zdigitalizowane”.

W rzeczywistości, według strony internetowej WHO, ten organ ONZ wprowadził już „ulepszony” system ICD-11 i pracuje nad tym, aby kraje go przyjęły.

Kiedy rząd federalny USA przyjął ICD-10, subsydiował to przejście, oferując nieoprocentowane pożyczki i dotacje, które wiele gabinetów lekarskich zwykle spłacało w ramach opłat za uaktualnione systemy oprogramowania EMR.

„Przydzielono setki milionów dolarów, ale potem trzeba było pozwolić rządowi wejść i uzyskać dostęp do twoich ksiąg, kiedy tylko zechcą” – powiedział lekarz. „A teraz nie możesz otrzymać zwrotu kosztów, chyba że zgodzisz się na ten system. Praktycznie każdy lekarz jest teraz częścią tego systemu”.

Konkluzja: Uważaj jakie informacje przekazujesz swojemu lekarzowi, ponieważ zasadniczo wszyscy oni pracują teraz dla rządu. To znaczy dla tych, wobec których mają zobowiązania za zwrot kosztów. A jeśli twój lekarz zadaje zbyt wiele pytań, które wydają się niezwiązane z problemem zdrowotnym, z powodu którego jesteś leczony, możesz go zwolnić i znaleźć nowego.

_______________

Special Report: Medical profession implements WHO digital diagnosis code for the unvaxxed, Leo Hohmann, 2023/01/17

−∗−

Podobne tematycznie:

Oddaj wolność albo giń czyli kto wskoczy do arki Harariego
Ludzie nie muszą podróżować na wakacje na odległe wyspy, aby być szczęśliwymi i nie muszą wydawać pieniędzy na kosmetyki, które szkodzą środowisku, aby czuć się dobrze. Zasadniczo sugeruje on, aby […]

_______________

„Największy skandal w historii medycyny” – dyskusja w PE
W przemówieniu w Parlamencie Europejskim na początku tego miesiąca niemiecka posłanka Christine Anderson określiła przymuszanie ludzi do przyjmowania szczepionek przeciw COVID jako „największą zbrodnię kiedykolwiek popełnioną na ludzkości”. […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!