Obłąkany stan zawieszenia czyli oni tak szybko nie odejdą

Dlaczego, jeśli dane i eksperci twierdzą, że pandemia się skończyła, nasze zachowanie nie odzwierciedla tej rzeczywistości? Co powstrzymuje nas ogólnie, a w szczególności władze zdrowia publicznego, przed ostatecznym położeniem kresu wyczerpującej histerii pandemicznej i zapewnieniem wszystkich, że możemy iść dalej?

−∗−

W menu na dziś danie przypominające. Zjawisko tzw. ‘pandemii covid’ nie skończyło się. A jeśli nie, to jakie są tego przyczyny? W czyim interesie jest obecny stan zawieszenia i kto korzysta z niekończącego się zjawiska pn. Covid? O tym w felietonie Debbie Lerman, który ukazał się na stronach Instytutu Brownstone.

Zapraszam do lektury.

_____________***_____________

 

Dlaczego kompleks pandemiczno-przemysłowy nie zniknie…?

Według najbardziej wiarygodnych ekspertów – tych, którzy mieli rację w interpretacji danych w erze Covid, przede wszystkim Johna Ioannidisa ze Stanford – pandemia Covid dobiegła końca.

W ten sposób Covid dołącza do długiej listy patogenów, które współistnieją z ludźmi i którymi zajmujemy się w sposób skoncentrowany i lokalny, gdy to konieczne, jeśli i kiedy wystąpi epidemia. Jak z grypą. Nie testujemy się na te patogeny, jeśli nie mamy objawów, nie izolujemy ludzi, nawet jeśli mają objawy, nie oczekujemy, że cała populacja zostanie zaszczepiona przeciwko tym patogenom i nie śledzimy obsesyjnie wzrostu i upadku przypadków w populacji.

Właśnie tak powinniśmy traktować teraz Covid. Gdyby CDC ogłosiło jutro, że pandemia się skończyła, oto niektóre z dużych zmian, które zobaczylibyśmy:

  • Nie byłoby już testowania ogromnej części populacji. Wyniki tych testów, chyba że próbujesz ograniczyć rozprzestrzenianie się choroby lub zlokalizować obszary szczególnie wysokiego poziomu infekcji — są bez znaczenia: nawet jeśli wszyscy w populacji uzyskają wynik pozytywny, nie musimy podejmować żadnych działań. W pewnym momencie wszyscy będą narażeni na wirusa, a większość z nas ma to już za sobą. Większość ludzi ani nie odczuje poważnych objawów ani nie umrze.
    .
  • Nie byłoby już żadnego uzasadnienia dla jakichkolwiek nakazów masek gdziekolwiek – ani w transporcie, ani w placówkach opieki zdrowotnej, ani w szkołach. Osoby, które czują się bardziej chronione, nosząc osłonę twarzy, mogłyby nadal to robić, ale nikt inny nie musiałby tak postępować w związku z Covid. Kiedykolwiek. Pamiętaj: uzasadnieniem dla NAKAZÓW masek jest to, że kiedy wszyscy noszą maski, podobno spowalnia to rozprzestrzenianie się choroby. Jeśli nie zależy nam już na tym, jak szybko lub wolno, a nawet czy choroba się rozprzestrzenia, wówczas nakazy stają się bez znaczenia. (To nie to samo, co powiedzenie, że maski działają lub nie działają, co stanowi inny problem. Sekcja Maski na stronach Brownstone Institute zawiera ważne informacje na ten temat).
    .
  • Nie byłoby powodu dla nakazów szczepień, paszportów lub ciągłych kłótni na temat szczepienia dzieci lub kogokolwiek innego. Osoby, które chcą zaszczepić siebie lub swoje dzieci, mogą to zrobić, a każdy, kto tego nie robi, nie stanowi żadnego zagrożenia dla nikogo innego.

Dlaczego więc te wszystkie rzeczy jeszcze się nie wydarzyły? Dlaczego, jeśli dane i eksperci twierdzą, że pandemia się skończyła, nasze zachowanie nie odzwierciedla tej rzeczywistości? Co powstrzymuje nas ogólnie, a w szczególności władze zdrowia publicznego, przed ostatecznym położeniem kresu wyczerpującej histerii pandemicznej i zapewnieniem wszystkich, że możemy iść dalej? Kto korzysta z niekończącego się Covida?

Odpowiedź obejmuje wszystkie składniki kompleksu pandemiczno-przemysłowego: polityków, biurokrację zdrowia publicznego, większość mediów, producentów masek, testów i szczepionek oraz część społeczeństwa, której własne lęki i obsesyjne afiszowanie się moralnością [virtue signalling] doskonale wpisują się w panikę pandemiczną.

Znajdujemy się w jakimś obłąkanym stanie zawieszenia: nie ma już ostrego zagrożenia ze strony Covid (jak przyznał sam Fauci), jednak trzymamy się procedur, których jedynym uzasadnieniem była reakcja na ostre zagrożenie Covid.

Twierdzę, że powodem jest to, że kompleks pandemiczno-przemysłowy nie może i nie chce odejść. Jeśli zostawimy pandemię za sobą, tak jak to technicznie już ma miejsce, to…:

⇒ politycy, którzy zadbali o swoje zaplecze, wspierając najbardziej drakońskie środki i demonizując każdego, kto je kwestionował jako zaprzeczających nauce zabójców dzieci, będą musieli znaleźć nowe powody, by przedstawiać swoich przeciwników jako potwory. (Tak, mówię o was, tak zwanych liberałach. Jako wieczna, bardzo lewicowa Demokratka, jestem zbulwersowana waszym szokującym i ostatecznie katastrofalnym, pandemicznym myśleniem grupowym).

⇒ urzędnicy ds. zdrowia publicznego, którzy zdobyli tyle sławy i podziwu za znajdywanie coraz większej liczby wariantów do śledzenia i powodów, aby zachować czujność, stracą uwagę i będą musieli wrócić do swoich anonimowych i skomplikowanych codziennych zajęć, w których mają zajmować się wszystkimi aspektami przyczyniającymi się do tego, że ​​populacja jest zdrowa. O wiele łatwiej jest skupić się tylko na jednej chorobie! Będą również musieli stawić czoła katastrofom zdrowia publicznego w zakresie uzależnień, zakresie zdrowia psychicznego, deficytów edukacyjnych, nieleczonych schorzeń itp., które wywołała wszechogarniająca, wyniszczająca wojna z Covid.

⇒ serwisy informacyjne i platformy internetowe nie będą już mogły przykuwać uwagi odbiorców i epatować użytkowników ociekającymi krwią czerwonymi mapami, gwałtownie wzrastającej liczby przypadków i przewidywań o końcu świata. Przejście od Trumpa do Covida jako niezawodnego środka przyciągającego uwagę pomogło wszystkim mediom zachować rewelacyjną adekwatność. W rzeczywistości powiedziałabym, że w dużej części mediów, podobnie jak w lewicowych częściach kraju, walka z Covid niemal bezproblemowo zastąpiła walkę z Trumpem, i dlatego reakcja na Covid stała się tak beznadziejnie i destrukcyjnie upolityczniona.

⇒ wielomiliardowe rynki masek, testów i szczepionek znacznie się skurczą, pozostawiając, jak sobie wyobrażam, ogromne zapasy bezużytecznych preparatów i sprzętu. Ceny akcji i zwroty inwestorów w powiązanych spółkach i branżach prawdopodobnie spadną.

⇒ wszyscy ludzie, większość z tak zwanych liberalnych miast nadmorskich, takich jak Filadelfia gdzie mieszkam, którzy przez dwa lata nosili więcej masek, przyjęli więcej szczepionek, opowiadali się za zamykaniem szkół i czują się nieskończenie lepsi od każdego, kto sugeruje, że te środki są nieskuteczne lub złe, będą musieli znaleźć nowy powód, aby stać się bardzo niespokojnym i bardzo złym o to wszystko.

To wiele silnych interesów, którym należy przeciwdziałać, jeśli chcemy wrócić do normalności. Stanowi to ogromną presję dla liderów zdrowia publicznego by sprzeciwić się temu wszystkiemu, jeśli chcą wyjść z jasnym komunikatem o zakończeniu pandemii.

Jak obniżyć tę presję ze strony wszystkich mocodawców kompleksu pandemiczno-przemysłowego, abyśmy mogli w pełni wrócić do chociaż pozorów normalności?

Chciałabym to wiedzieć.

________________

Why the Pandemic-Industrial Complex Won’t Go Away, Debbie Lerman, May 1, 2022

 

Uzupełnienia:

„Traktat Pandemiczny” czyli kto ma klucze do WHO
„Traktat Pandemiczny”, który unieważnia lub uchyla decyzje rządów krajowych lub lokalnych, przekazałby ponadnarodowe uprawnienia niewybieralnemu biurokracie lub „ekspertowi”, który mógłby z nich korzystać całkowicie według własnego uznania i w oparciu […]

________________

Dr Malone: musimy się ich pozbyć
Musimy pociągnąć do osobistej odpowiedzialności wszystkich polityków, agencje zdrowia i korporacje za ich zbrodnie przeciwko ludzkości, zaszczepianie siłą naszych obywateli, atakowanie naszych dzieci, niszczenie małych przedsiębiorstw i załamywanie się gospodarki. […]

________________

Czy to już koniec epoki c-19?
Nigdy dość powtarzania, że: ograniczenia dotyczące szczepionek Covid kończą się nie dlatego, że szczepionki mRNA odniosły sukces, ale dlatego, że zawiodły. Głębia tej porażki jest tak ogromna, że ​​wyjaśnienie jej […]

________________

Zero Covid czyli można zacząć się bać
The Guardian zacytował specjalistę ds. zdrowia publicznego Sameera Mani Dixita: „To tak, jakby nic się nie wydarzyło. Kluby nocne są zatłoczone. Szkoły i uczelnie ponownie się otwierają. Obiekty sportowe są […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!