Akt Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi

Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy nie jest wydarzeniem magicznym. Bóg ingeruje, gdy ludzie wypowiadający modlitwy mają prawdziwą wiarę. “Twoja wiara cię uzdrowiła” – mówił Chrystus. Mała wiara uniemożliwia cud. Dlatego najpierw “Panie, przymnóż nam wiary”. I uzdrów świat.  Ks. Daniel Wachowiak

“Część internetowych komentatorów pyta, dlaczego Ukraina również ma zostać poświęcona Niepokalanemu Sercu, skoro Matka Boża w Fatimie prosiła o „poświęcenie Rosji”. Na to pytanie odpowiedział już m.in. biskup Athanasius Schneider: – W roku 1917, kiedy Matka Boża mówiła o Rosji, terytorium dzisiejszej Ukrainy należało do Rosji. W tym czasie Ukraina nie istniała, a jedynie Rosja. Dlatego dziś warto wspomnieć o Ukrainie. Gdyby dziś tylko wspomnieć o Rosji, nie uwzględniono by całego terytorium dzisiejszej Ukrainy, ale to terytorium było częścią Rosji w 1917 roku”. /PCh24.pl/

W odpowiedzi na prośbę papieża Franciszka, Kościół w Polsce włączy się w dokonany przez niego 25 marca Akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Zgodnie z decyzjami biskupów w jedności z Ojcem Świętym słowa aktu zostaną wypowiedziane w czasie nabożeństw we wszystkich kościołach w kraju. /PCh24.pl/

O jakie błędy chodzi?

Antonio Borelli Machado: „błędy Rosji” są coraz powszechniejsze bo Kościół brata się ze światem 

„Błędy Rosji” – zdaniem historyka i znawcy objawień fatimskich, dr. Antonia Borellego Machado – odnoszą się nie tylko do szerzenia bezbożnego komunizmu, ale w ogóle totalitaryzmu, współcześnie zaś laicyzmu, który po prostu prowadzi do ateizmu. Sprzyja temu niejako bratanie się Kościoła ze światem współczesnym. Istotą bowiem przesłania fatimskiego jest potępienie świata nowoczesnego. W wizji fatimskiej Bóg posłał Anioła mającego podpalić świat niezgodny z zasadami Bożymi.

Borelli przekonuje, że nie może on być akceptowany przez Kościół, a nawet więcej – Kościół nie może ustanowić dobrych relacji z takim światem, ponieważ opiera się na innych fundamentach.

Historyk zwraca uwagę, że w 1960 roku nie ujawniono III części tajemnicy fatimskiej, ponieważ ludzie Kościoła chcieli za wszelką cenę zwiększyć zakres podobieństwa do nowoczesności. Przypomina, iż podobne idee zbliżenia ze światem powstałym po rewolucji francuskiej zapoczątkował Félicité de Lamennais, rychło napiętnowany przez papieża Grzegorza XVI. Potem Pius IX potępił w dokumencie Syllabus praecipuorum nostrae aetatis errorum twierdzenie numer 80: „Papież rzymski może i powinien pogodzić się i pojednać z postępem, liberalizmem i cywilizacją współczesną”.

Wybór cytatów: PCh24.pl

Telewizja Polska będzie transmitować z Watykanu papieskie nabożeństwo Aktu poświęcenia w paśmie ogólnopolskim TVP3 – w piątek, 25 marca o godz. 17.00.

 

 

O autorze: Redakcja