Ruskie trolle

W sytuacji wojennej ludzie pokazują prawdziwe oblicze. Zarządcy portali blogowych też. Barbarzyństwa ruskich nie da się przykryć zaszłościami historycznymi.

W trudnej sytuacji wychodzi z ludzi to, co naprawdę myślą i komu służą. Rosja i Putin za wywołanie wojny, za swoją agresję, za mordy, których dokonują, są godni potępienia bez względu na jakiekolwiek uwarunkowania historyczne. Wyciąganie teraz, gdy mamy wojnę, jakichkolwiek dawnych zbrodni Ukraińców sprzed lat, to jawna oznaka bycia ruską V kolumną.

Propolska racja stanu jest dziś bardzo jasna – należy z całą stanowczością potępić Putina, Rosję i jej obywateli, za ich agresję, oraz pomagać wszelkimi sposobami Ukrainie i jej obywatelom. Blogerzy mogą to robić pisząc notki.

Ukraina walczy dzielnie i ma szanse tę wojnę wygrać. Teraz nie jest czas, by roztrząsać dawne zbrodnie ludzi, którzy już nie żyją – na przykład banderowców. Ich dzieci i wnuki za to nie odpowiadają. Przypominanie dawnych zatargów politycznych i historycznych przekłamań to jest wojenna narracja Putina. To służy usprawiedliwianiu obecnych zbrodni.

By uzasadnić swoją napaść i mordowanie ludzi, Putin powołuje się na jakieś historyczne zaszłości, nawet ze średniowiecza. A jego trolle w Polsce przywołują zbrodnie wołyńską. Ci ludzie, których teraz morduje Putin, nic złego wtedy nie zrobili, bo ich po prostu nie było w tamtych czasach!

Taka historyczna, narodowa, zbiorowa odpowiedzialność, to antychrześcijańska zbrodnicza moralność. Te zabobony o spływania win na potomków to wyjątkowo ohydna narracja odpowiedzialna za większość największych zbrodni w dziejach ludzkości.

Bardzo ładnie, zwięźle i sensownie napisał na ten temat Robert Winnicki na Twitterze: „Kto nie pamięta o ludobójstwie na Wołyniu i nie domaga się prawdy o pomordowanych przez OUN-UPA Polakach, ten jest zaprzańcem i zdrajcą. Kto wymachuje dziś Wołyniem by nie pomagać kobietom, dzieciom, starszym i chorym uciekającym przed barbarzyństwem Moskwy, ten jest skurwysynem.”.

Ruska agentura wzmaga teraz propagandę wojenną. O zbrodni wołyńskiej napisano już wiele – wszystko jest dokładnie wyjaśnione i udokumentowane. Kto jeszcze tego nie wie, bez problemów odnajdzie odpowiednie materiały. Pisanie o Wołyniu akurat teraz, gdy Ukraina walczy, to ewidentna oznaka bycia ruskim trollem.

A już ewidentnie ruskim trollem w czasie wojny, gdy Rosja napadła na Ukrainę, jest każdy, kto dziś, usprawiedliwia tę inwazję Putina polityką USA i ich wojnami. Amerykanie chętnie przyjęliby Ukrainę do NATO, bo dążą do osłabienia Rosji. No i dobrze! Jak Putin chce przekonać Ukraińców, że lepiej być pod jego kuratelą, to niech ich przekonuje słowami, ale nie morduje!!!

Putin wywołując tę wojnę, brutalnie bombardując miasta ukraińskie, ewidentnie stracił wszelką możliwość przejęcia Ukrainy. Ukraińcy mu tego nigdy nie wybaczą – ta wojna scementuje ich naród i już nigdy nie będą mieć żadnej sympatii do Rosjan, tak jak jej nie mamy my, Polacy, za wieki krzywd jakie doznaliśmy od Rosji. Z punktu widzenia Polaków to bardzo dobrze. Ukraińcy już nie będą mieć żadnych powodów, by budować swoją tożsamość na banderyzmie.

Grzegorz GPS Świderski

O autorze: GPS

Jeśli zechcesz dać znak, że cenisz moje notki, to proszę o przelew złotówki: Grzegorz Świderski, konto: 89 1140 2004 0000 3602 8209 1248, lub BLIK na telefon: 603112486, lub z zagranicy: paypal.me/gps1965 Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem agnostykiem, paleolibertarianinem, grafomanem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Notki piszę w Internecie od lat 90-tych XX wieku głównie dla moich odległych potomków. Ale i dla Ciebie też, drogi Czytelniku. Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy publikowaniu w innych miejscach dołączyć na końcu odnośnik do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana. Stałych czytelników zapraszam na grilla na działkę w centrum Warszawy. Prywatnie najlepiej kontaktować się ze mną przez Telegram: t.me/gps65 By śledzić na bieżąco moje notki, można się zapisać na mój kanał na Telegramie: t.me/KanalBlogeraGPS