Pantery, hipopotamy i orangutany też chcą się szczepić!

W październiku trzy zaszczepione tygrysy w zoo w San Diego doświadczyły przełomowych infekcji, ale wkrótce wyzdrowiały. COVID-19 spowodował śmierć trzech lampartów śnieżnych w zoo dla dzieci w Nebrasce i dwóch lwów w zoo w Indiach. Kolejna szczepionka przeciw COVID-19 przeznaczona do stosowania u zwierząt została opracowana w Rosji.

Przekręt kowidowy się tak świetnie udał, że już idą na rympał – rozpoczyna się akcja szczepień zwierząt przeciw Sars-CoV-2. Połowa ludności nie chce tego przyjmować, to się zwierzętom wciśnie – nawet nie trzeba im za to hulajnóg dawać. Niemniej ludzie za to wszystko zapłacą.

Koronawirusa wykryto u małp, dużych kotów, hipopotamów, zwierząt domowych i norek. Wirusa przenoszą nawet sarny. Rozpoczęła się akcja szczepienia zwierząt w Zoo w Chile: Chile szczepi przeciwko Sars-CoV-2 lwy, tygrysy, pumy i orangutany Ciekawe jak wygląda strzykawa dla hipopotama?

A w Zoo w San Diego już 260 zwierząt zaszczepiono. Gepardy zgłaszają się na ochotnika: Wzrost liczby szczepionek przeciwko COVID-19 dla zwierząt. Światowa Organizacja Zdrowia Zwierząt (OIE) już ogłasza, że szczepienie zwierząt może być uzasadnione.

Na grypę chorują ptaki, konie, świnie, fretki i wiele innych ssaków. No i oczywiście koty i psy – to i pandemia koronawirusa ich dopadła. Uważajcie na utratę węchu przez waszego psa! Szczepmy psy! Są już fajne ruskie szczepionki. Niech ruscy też coś z tego przekrętu mają.

Na Antarktydzie jest baza naukowa. Okazało się, że 3/4 pracowników złapało koronawirusa. To skąd się tam wziął jak nie od pingwinów? Koronawirus powstał na nietoperzu, więc ptaki też go roznoszą. Trzeba jak najszybciej zaszczepić bociany, zanim do Polski wrócą!

Myślę, że już niedługo władze wprowadzą paszporty kowidowe dla psów i nie da się bez tego wejść z psem do parku. Ludzie się o siebie boją, ale psa każdy zaszczepi, by miał gdzie siku robić. No i koniecznie trzeba będzie psom maseczki zakładać – takie kagańce, ale całkowicie szczelne. To wszystko jeszcze przed nami.

Grzegorz GPS Świderski

PS1. A co tymczasem z ludźmi? Otóż to: 16-krotny wzrost ryzyka zapalenia mięśnia sercowego u trzydziestolatków po kolejnych szczepieniach.

PS2. Notki powiązane:

O autorze: GPS

Jeśli zechcesz dać znak, że cenisz moje notki, to proszę o przelew złotówki: Grzegorz Świderski, konto: 89 1140 2004 0000 3602 8209 1248, lub BLIK na telefon: 603112486, lub z zagranicy: paypal.me/gps1965 Myślę, polemizuję, argumentuję, dyskutuję, rozważam, analizuję, teoretyzuję, dociekam, politykuję, prowokuję, spekuluję, filozofuję. Jestem agnostykiem, paleolibertarianinem, grafomanem, żeglarzem i trajkkarzem. Z wykształcenia jestem informatykiem. Notki piszę w Internecie od lat 90-tych XX wieku głównie dla moich odległych potomków. Ale i dla Ciebie też, drogi Czytelniku. Zgadzam się na dowolne rozpowszechnianie, publikowanie, kopiowanie, przeinaczanie i wykorzystanie moich notek, ale proszę przy publikowaniu w innych miejscach dołączyć na końcu odnośnik do oryginalnej strony, z której notka została skopiowana. Stałych czytelników zapraszam na grilla na działkę w centrum Warszawy. Prywatnie najlepiej kontaktować się ze mną przez Telegram: t.me/gps65 By śledzić na bieżąco moje notki, można się zapisać na mój kanał na Telegramie: t.me/KanalBlogeraGPS