Nowa Normalność – Wielka Czystka

Jesteśmy świadkami narodzin nowej formy totalitaryzmu. Nie „komunizmu”. Nie „faszyzmu”. Globalnego kapitalistycznego totalitaryzmu. Totalitaryzmu pseudomedycznego. Totalitaryzmu patologicznego. Formy totalitaryzmu bez dyktatora, bez definiowalnej ideologii. Totalitaryzmu opartego na „nauce”, „faktach”, „rzeczywistości”, którą sam tworzy.

−∗−

W menu na dziś danie z karty CJ Hopkinsa. Felieton opisujący kolejny etap rodzącego się nowego totalitaryzmu. Tym razem o czekającej nas Wielkiej Czystce, o tym w co przeradza się strach i o kreowanej podklasie ludzi.

Zapraszam do lektury.

−∗−

wielka czystka,
nazwa szczytowej fazy ludobójstwa stalinowskiego wymierzonego w osoby uznane przez NKWD za niepewne politycznie i potencjalną acz nieistniejącą w WKP(b) opozycję.

Encyklopedia PWN

−∗−

Nowa Normalność – Wielka Czystka

Tak więc rozpoczęła się Wielka Nowo-Normalnościowa Czystka… jak na zawołanie, zgodnie z regułami.

My, „paranoidalni teoretycy spiskowi”, ostrzegaliśmy przez ostatnie 18 miesięcy, że to się wydarzy. Ludzie, którzy odmawiają przejścia na nową oficjalną ideologię, są teraz segregowani, pozbawiani pracy, zakazuje się im uczęszczania do szkół, odmawia się leczenia oraz w inny sposób prześladuje.

Nieprzerwana oficjalna propaganda demonizująca „niezaszczepionych” jest rozpowszechniana przez korporacyjne i państwowe media, przywódców rządowych, urzędników służby zdrowia i wrzeszczących fanatyków w mediach społecznościowych. „Niezaszczepieni” to nowi oficjalni „Untermenschen”, podklasa subistot, tych „innych”, których masom Nowej Normalności ktoś kazał nienawidzieć.

W oczach Nowych Normalsów można dostrzec nienawiść…

 

Ale to nie jest tylko czystka „niezaszczepionych”. Każdy, kto odchodzi od oficjalnej ideologii, jest systematycznie demonizowany i prześladowany. W Niemczech, Australii i innych krajach Nowej Normalności protestowanie przeciwko Nowej Normalności jest oficjalnie zakazane. Nowo Normalne Gestapo krąży po domach, aby przesłuchiwać ludzi w sprawie postów na Facebooku, które są przeciwne Nowej Normalności. Korporacje otwarcie cenzurują treści sprzeczne z oficjalną narracją. Oddziały bandytów Nowej Normalności wędrują po ulicach, sprawdzając ludziom dokumenty „szczepień”.

I to nie tylko rządy i korporacje przeprowadzają Nowo-Normalną Czystkę. Przyjaciele robią czystkę przyjaciołom. Żony robią czystkę mężom. Ojcowie robią czystkę dzieciom, a dzieci – rodzicom. Nowi Normalsi oczyszczają stare, normalne myśli. Globalne „autorytety ds. zdrowia” zmieniają definicje, aby dostosować je do „nauki” Nowej Normalności.

I tak dalej… na naszych oczach powstaje nowa oficjalna „rzeczywistość”. Cokolwiek i ktokolwiek, kto się z tym nie zgadza, doznaje czystki, jest odczłowieczany, zamieniany na dziurę w pamięci, wymazywany.

Nic z tego nie powinno dziwić.

Każdy rodzący się system totalitarny, na pewnym etapie przejmowania społeczeństwa, rozpoczyna czystkę wśród przeciwników politycznych, ideologicznych dysydentów i innych „antyspołecznych dewiantów”. Takie czystki mogą być krótkie lub wręcz pozbawione końca i mogą przybierać dowolną liczbę zewnętrznych form, w zależności od typu systemu totalitarnego, ale bez nich nie można totalitaryzmu utworzyć.

Istotą totalitaryzmu — niezależnie od tego, jakie kostiumy i ideologię nosi — jest pragnienie całkowitej kontroli nad społeczeństwem, każdym aspektem tego społeczeństwa, każdym indywidualnym zachowaniem i myślą. Każdy system totalitarny, czy to dotyczący całego narodu, czy maleńkiego kultu, czy jakiejkolwiek innej formy ciała społecznego – ewoluuje w kierunku swojego nieosiągalnego celu… całkowitej ideologicznej transformacji i kontroli każdego pojedynczego elementu społeczeństwa (lub jakiegokolwiek rodzaju instytucji społecznej wchodzącej w skład). To fanatyczne dążenie do całkowitej kontroli, absolutnej ideologicznej jednolitości i eliminacji wszelkich sprzeciwów jest tym, co sprawia, że ​​totalitaryzm jest totalitaryzmem.

Tak więc każdy nowy system totalitarny, w pewnym momencie swojej ewolucji, musi rozpocząć czystkę wśród tych, którzy odmawiają podporządkowania się jego oficjalnej ideologii. Musi to zrobić z dwóch podstawowych powodów: (1) aby oddzielić lub w inny sposób wyeliminować faktycznych przeciwników politycznych i dysydentów, którzy stanowią zagrożenie dla nowego reżimu oraz co ważniejsze, (2) ustanowić ideologiczne terytorium, w obrębie którego masy muszą się teraz ograniczyć, aby uniknąć segregacji lub eliminacji.

Czystka musi być przeprowadzona otwarcie, brutalnie, aby masy zrozumiały, że zasady społeczne zmieniły się na zawsze, że ich dawne prawa i wolności zniknęły i że od teraz żaden rodzaj oporu lub odstępstwo od oficjalnej ideologii nie będą tolerowane, ale za to bezwzględnie karane.

Czystka jest zwykle przeprowadzana podczas „stanu wyjątkowego”, pod bezpośrednim zagrożeniem ze strony jakiegoś oficjalnego „wroga” (np. „komunistycznych infiltratorów”, „kontrrewolucjonistów” lub… wiesz, „niszczącej pandemii”), tak że normalne zasady społeczne mogą zostać na czas nieokreślony zawieszone „ze względu na przetrwanie”. Im bardziej przerażone będą masy, tym chętniej zrezygnują ze swojej wolności i wykonają najbardziej nawet szalone rozkazy.

Siłą napędową totalitaryzmu jest strach… Strach zarówno przed oficjalnym wrogiem systemu (co jest nieustannie podsycane propagandą), jak i przed samym systemem totalitarnym. Fakt, że brutalność systemu jest racjonalizowana przez zagrożenie ze strony oficjalnego wroga, nie czyni go mniej brutalnym ani przerażającym. W systemach totalitarnych (dowolnego typu i skali) strach jest czymś stałym i nie ma od niego ucieczki.

Strach mas jest następnie kanalizowany w nienawiść… Nienawiść do oficjalnych „Untermenschen”, których szczuta przez system tłuszcza uczyni kozłem ofiarnym. W ten sposób czystka jest także sposobem na to, by masy oczyściły się ze swojego strachu, przekształciły go w obłudną nienawiść i wylały go na „Untermenschen” zamiast na system totalitarny, co oczywiście byłoby samobójcze.

Każdy system totalitarny — zarówno kierujące nim jednostki, jak i system w sensie strukturalnym — instynktownie rozumie, jak to wszystko działa. Totalitaryzm Nowej Normalności nie jest wyjątkiem.

Tylko pomyśl o tym, co wydarzyło się w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Dzień po dniu, miesiąc po miesiącu masy były poddawane najbardziej destrukcyjnej kampanii terroru psychologicznego w całej historii terroru psychologicznego. Niestety, wielu z nich zostało zredukowanych do paranoidalnych, zaciskających zwieracze [anus-puckering] inwalidów, bojących się przebywania na zewnątrz, kontaktu z ludźmi, strachu przed własnymi dziećmi, lęku przed powietrzem, chorobliwej obsesji na punkcie chorób i śmierci… i zżeranych nienawiścią do „Niezaszczepionych”.

Ich nienawiść jest oczywiście całkowicie irracjonalna. Jest wytworem strachu i propagandy, jak zawsze gdy chodzi o nienawiść do „Untermenschen”. Nie ma to absolutnie nic wspólnego z wirusem, co przyznają nawet Nowo-Normalnościowe władze. „Niezaszczepieni” nie są większym zagrożeniem dla kogokolwiek niż jakakolwiek inna istota ludzka… chyba że zagrażają wierze Nowych Normalsów w ich urojoną ideologię.

Nie, w tym momencie jesteśmy daleko poza racjonalnością. Jesteśmy świadkami narodzin nowej formy totalitaryzmu. Nie „komunizmu”. Nie „faszyzmu”. Globalnego kapitalistycznego totalitaryzmu. Totalitaryzmu pseudomedycznego. Totalitaryzmu patologicznego. Formy totalitaryzmu bez dyktatora, bez definiowalnej ideologii. Totalitaryzmu opartego na „nauce”, „faktach”, „rzeczywistości”, którą sam tworzy.

Nie wiem jak wy, ale jak do tej pory na mnie na pewno zrobiło to spore wrażenie. Do tego stopnia, że ​​w większości odłożyłem na bok mój satyryczny sztych [‘schtick‘], aby spróbować zrozumieć… czym to właściwie jest, dlaczego to się dzieje, dlaczego dzieje się teraz, dokąd zmierza i jak się temu przeciwstawić lub przynajmniej to zakłócić.

Z mojego punktu widzenia najbliższe sześć miesięcy określi, jak pomyślne będą początkowe etapy rozwoju tego nowego totalitaryzmu. Do kwietnia 2022r. albo wszyscy będziemy pokazywać nasze „dokumenty” Nowo-Normalnemu Gestapo, aby móc zarabiać na życie, chodzić do szkoły, jadać w restauracji, podróżować i w inny sposób jakoś żyć, albo wsadzimy kij w tryby tej machiny. Nie oczekuję, że GloboCap [globalny kapitalizm] w dłuższej perspektywie wycofa się z wprowadzania Nowej Normalności — są wyraźnie zdeterminowani by ją wdrożyć — ale mamy siłę by zrujnować ten ich akt otwierający (który planowali i ćwiczyli od wielu lat).

Więc ruszmy się i zróbmy to, dobrze? Zanim dopadnie nas czystka, zostaniemy odczłowieczeni czy cokolwiek innego. Nie jestem pewien, ponieważ nie dotarłem jeszcze do „potwierdzenia faktów”, ale wydaje mi się, że w USA jest kilku pilotów komercyjnych linii lotniczych, którzy wskazują nam drogę.

The Great New Normal Purge, CJ Hopkins, October 12, 2021

_________________

 

Uzupełnienia:

Endlösung czyli ostateczne rozwiązanie (kwestii niezaszczepionych)
W tej chwili problemem jest Kwestia Niezaszczepionych oraz rytuały publiczne, które są odprawiane w celu zamiany ideologii Nowej Normalności w ‘rzeczywistość’, oraz co zrobić z tymi z nas, którzy odmawiają […]

_________________

Dystopia czyli nowe szaty komuny
(…)społeczeństwo nie powinno już opierać się na narracji politycznej, ale na faktach i liczbach naukowych, w ten sposób rozwijając czerwony dywan dla rządów technokracji. Ich idealny obraz jest tym, co […]

_________________

Czy jesteście gotowi na (ideologiczną) wojnę totalną?
Witamy w 2021 roku! (…) Jestem gotowy na totalną wojnę ideologiczną… wojnę ideologiczną bardziej totalną i radykalną niż cokolwiek, co mogę sobie wyobrazić! W menu na dziś danie wprost z […]

_________________

Nowa Normalność – wymiana „rzeczywistości”
W tym procesie nie ma nic wyrafinowanego. Likwidacja jednej „rzeczywistości” i zastąpienie jej inną to brutalny biznes. Społeczeństwa są przyzwyczajone do swoich „rzeczywistości”. Nie oddajemy tego dobrowolnie i łatwo. Normalnie, […]

_________________

Ignorancja i strach czy świadomość i bunt?
Zredukowani do postaci skulonych obywateli — milczący wobec wybieranych urzędników, którzy odmawiają reprezentowania nas, bezradni wobec brutalności policji, bezsilni wobec zmilitaryzowanej taktyki i technologii, które traktują nas jak wrogich bojowników […]

 

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!