Czy PiS jest formacją “kradnących inaczej”?

Andrzej Duda, który podpisał lewą rączką ostatnie podwyżki dla polityków, otrzyma nagrodę: Jest gotowy projekt ustawy o podwyżkach dla Prezydenta RP i byłych agentów – zapowiedział na Twitterze wicemarszałek Sejmu, Terlecki (PiS) pseudonim “pies”. W oryginale pan Terlecki oczywiście nie użył słowa agentów, lecz zwyczajowo i ogólnie nobilitował wszystkich do rangi prezydentów. To tylko Antoni Macierewicz powiedział raz, w przypływie szczerości o ministrach spraw zagranicznych – “agenci”. Spotkało się to ze słusznym potępieniem nie tylko samych agentów, ale również “Zdradka” Sikorskiego byłego faworyta samego Jarosława Kaczyńskiego, który zmienia polityków jak rękawiczki, aby się, rzecz jasna, nie pobrudzić. Do tej pory udaje mu się to, bo na przykład jako szef komitetu ds. bezpieczeństwa ani razu nie odpowiedział za przypadki pobicia i kalectwa, które dotknęły uczestników manifestacji patriotycznych, w tym szczególnie ostatniego Marszu Niepodległości.

Nawiązując do tytułowego sformułowania” kradnący inaczej” to nasuwa się ono same, w reakcji na postawę poszczególnych członków PiS, którzy uzasadniając kolejny skok na kasę twierdzą, że to, co robiła kiedyś PO jest teraz “normalne”. Jak nie całkiem “normalne”, to na pewno “inne”. Podobnie rzecz się miała ze zboczeńcami, którzy w wyniku demokratycznego głosowania z dnia na dzień z dewiantów stali się “kochającymi inaczej”.

Najważniejszym jednak jest pewien przykry kontekst całego zdarzenia:

Polacy z najniższymi uposażeniami nie przekraczającymi 1000 zł na rękę (renty, zasiłki) nie potrzebują żadnych podwyżek. Do takiego wniosku doszli ww. zostawiając również na dotychczasowym poziomie minimum socjalne wynoszące około 600 zł.

Na stronie Instytutu Pracy i Spraw Socjalnych, w pliku PDF widnieje aktualny wskaźnik określany mianem „Wartość minimum egzystencji w 2019r., w zł”. Wskaźnik ten jest ustalony na poziomie 616,55 zł na osobę. W przypadku emeryta kwota ta jest jeszcze mniejsza i wynosi 585,04 zł.

Tak pisaliśmy o problemie dokładnie rok temu.

Odsłony: 45

O autorze: CzarnaLimuzyna

Wpisy poważne i satyryczne