Zagrasz to jeszcze raz, Sam?

„Jeśli jest jedna rzecz, która powstrzymuje skuteczną reakcję na pandemię, to wolność” – powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom.

W menu na dziś mała, ale ostra przystawka. Mówiło się o tym już od jakiegoś czasu, ale chyba szeroko pojęta tzw. opinia publiczna nie do końca zdaje sobie sprawę, że (zgodnie z wypowiedziami oficjeli) obostrzenia i szczepionki to nie koniec atrakcji. Wygląda na to, że ‘przewidywane’ są kolejne.

Zapraszam do lektury.

____________________________***_____________________________

Stany Zjednoczone – wraz ze skutecznymi szczepionkami na horyzoncie, ludzie szykują się wreszcie na koniec pandemii COVID-19. W związku z tym, urzędnicy zastanawiają się, jak najlepiej przygotować się na następną globalną pandemię, przy czym większość z nich decyduje się na kontynuację i pozbawianie ludzi ich praw już teraz.

„Jeśli jest jedna rzecz, która powstrzymuje skuteczną reakcję na pandemię, to wolność” – powiedział gubernator Kalifornii Gavin Newsom. „Ludzie myślący, że mogą robić, co chcą, doprowadzą po prostu do większej liczby zgonów. Więc nawet gdy wszyscy są zaszczepieni, nadal będę każdemu podawać arbitralnie zasady dotyczące tego, kiedy mogą opuścić swoje domy, co im wolno i co muszą nosić, więc przyzwyczaili się już słuchać rządu, gdy nadejdzie następny kryzys”.

Zbliżająca się administracja Bidena zgadza się i mówi, że utworzy nowy komitet, który będzie decydował, z jakich praw ludzie mogą korzystać każdego dnia w oparciu o naukę, a zwłaszcza arbitralne kaprysy. Zastąpi to obecny zwyczaj, zgodnie z którym ludzie mają przez cały czas wszystkie swoje prawa i mogą z nich korzystać w każdej chwili, co jest przeszkodą, gdy rząd decyduje się na przejęcie kontroli.

Niektórzy politycy obawiają się, że Sąd Najwyższy mógłby interweniować, ponieważ wielu sędziów ma archaiczne przekonanie, że Konstytucja ogranicza władzę rządu, nawet jeśli politycy są „absolutnie pewni”, że to, co robią, jest dobre. Wielu sugeruje, że wtedy Demokraci również będą musieli ‘zająć się’ Sądem Najwyższym (obsadzić swoimi ludźmi -tłum.), aby przygotować się na następną pandemię.

„Ludzie chcą zrobić wszystko, co w ich mocy, aby zatrzymać następny kryzys” – powiedział prasie Biden – „ale to niewłaściwe podejście. Musisz zrobić wszystko, co ci powiemy”.

_________________________

Uzupełnienia:

 

Odsłony: 5

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!