Rafał Ziemkiewicz: “Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości”

Marsz Niepodległości plakat 2016PRECZ Z CENZURĄ

Szanowni Państwo, pozbyliśmy sie cenzorów z Mysiej, którzy mieli przynajmniej adres i podstawę prawną działania – a oto mamy na ich miejsce anonimowych cenzorów Facebooka, prywatnej korporacji, nie opowiadających się nikomu. Tak samo jak ci dawni, roszczą oni sobie prawo do rozstrzygania, jakie poglądy wolno nam miec i okazywać. Jeśli sa to poglądy patriotyczne, jeśli towarzyszą im patrioryczne symbole, albo nazwy legalnie działających w RP organizacji, które anonimowym cenzorom się nie spodobały – korporacja, która pozorując apolityczność zdobyła sobie pozycję quasi-monopolisty, przyznaje sobie prawo do ich usuwania z przestrzeni publicznej.

Wojna, którą Facebook Polska wypowiedział Marszowi Niepodległości to sygnał wielkiego zagrożenia. Nie chodzi o sam Marsz, o usuwanie kont w jakikolwiek sposób wspominających o istnieniu MW czy ONR. Chodzi o to, czy państwo polskie będzie pozwalać jakimś anonimowym, zagranicznym gremiom bezprawnie, podle swojego widzimisię, dozować Polakom wolność.

Uważam, że tak jak robi się to w wypadku banków, korporacji żywnościowych, tak, jak zrobił to modelowo Ronald Reagan z telecomami – wobec Facebooka PL należy wszcząć postępowanie antymonopolowe. Jego dążenie do wyeliminowania z życia publicznego organizacji, które działają legalnie, pod kontrolą sądów i prawa polskiego, powinno zainteresować rząd i parlament i skłonić je do modyfikacji stanu prawnego w sposób uwzględniający nowe zagrożenie dla wolności.

Last but not least, osoby i organizacje, których konta Facebook zamknął bez merytorycznego powodu, powinny wystąpić przeciwko tej korporacji na drogę sądową z pozwem zbiorowym.

Proszę o rozpowszechnienie tego apelu, dopóki będzie to możliwe. W nabliższym bowiem czasie ja także zamieszczę tutaj banowany przez anonimowych cenzorów plakat zapraszający na tegoroczny Marsz Niepodleglości.

PS. “Pożytecznym idiotom” twierdzącym, że korporacja może wszystko bo jest prywatna, powiem krótko – wyobrażcie sobie, że jakakolwiek firma odmówiłaby dostępu do swych usług kolorowym albo homoseksualistom. A brednie typu “załóżcie sobie własny fejsbuk” dowodzą już kompletnego zidiocenia. Załóżcie sobie własną Wall Street, zamiast narzekać na banki i globalizację.

Rafał Ziemkiewicz

____________________________________

[Tytuł mój – Andy]

Odsłony: 1

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...