http://www.fronda.pl/a/glos-rosji-polska-dazy-do-rozbioru-ukrainy,36850.html
Radio „Głos Rosji” twierdzi, że Polska dąży do rozbioru „smakowitego kąska”, jakim jest Ukraina. Z kolei Polacy z Żytomierza mają dążyć do autonomii.
Według „Głosu Rosji” Warszawa rozdaje polskie paszporty. Na polskich mapach część Ukrainy ma być oznaczona jako „etniczne polska”.
Warto przypomnieć, że „Głos Rosji” to stacja, która sieje kremlowską propagandę za granicą. Można ją usłyszeć także w Polsce, bo „GR” współpracuje z małym radiem „Hobby” z Legionowa.
Mam wrażenie, że wszystkie polskie media prócz katolickich to Głos Rosji, i połowa blogów.
Jakiekolwiek szukanie kompromisu z Petersburgiem czy Moskwą zawsze okazywało się „żałosnym wdzięczeniem się dupy do bata” – uważa Rafał A. Ziemkiewicz, publicysta “Do Rzeczy”.
http://www.fronda.pl/a/rafal-a-ziemkiewicz-konecznosc-walki-z-kacapia,36887.html
Rosjanie, a w szczególności podporządkowany Kremlowi Gazprom, mają w Europie ogromne wpływy biznesowe. Skala powiązań i zależności jest porażająca. Jako przykład warto przytoczyć historię założonej w 1997 roku organizacji European Business Congress (EBC) z siedzibą Berlinie.
European Business Congress (EBC) została założona w 1997 roku jako pozarządowa, międzynarodowa organizacja non-profit, działająca wg przepisów prawa niemieckiego, z siedzibą w Berlinie. Statutowym celem EBC jest “rozwój współpracy gospodarczej między krajami OBWE” oraz “budowanie dialogu pomiędzy prywatnym biznesem a polityką w duchu otwartości i zaufania”. Brzmi enigmatycznie? Sformułowanie to wyjaśni się nieco, jeśli sprawdzimy kogo znajdziemy wśród 137 członków zrzeszonych w EBC. Przede wszystkim są tam firmy rosyjskie z Gazpromem (wraz ze spółkami zależnymi) i wszystkimi czołowymi rosyjskimi bankami. Drugą, pod względem liczebności, jest reprezentacja firm z Niemiec. Znajdziemy tam potentatów gospodarki naszego zachodniego sąsiada, takich jak: Deutsche Bank, Commerzbank, E.ON, RuhrGas, Bauer, Daimler, Siemens czy Wintershall/BASF. Jest też czołówka firm francuskich: Bank Paribas, Gaz de France Suez, Societe Generale czy Total. Na liście członków EBC znaleźć można też firmy ze Szwajcarii, Włoch czy Wlk. Brytanii. Wszystkie one w duchu “otwartości i zaufania” budują “dialog” między biznesem a polityką, a tak właściwie – między Rosją a Zachodem. Znamienne jest to, że do EBC nie należy żadna polska firma. Znamienne jest to, że prezesem EBC jest… szef Gazpromu Aleksiej Miller. Znamienne jest też w końcu to, że to EBC stworzyło i rozpropagowało koncepcje budowy Gazociągu Północnego (Nord Stream), a następnie Gazociągu Południowego (South Stream).
Firmy z Europy Zachodniej, a szczególnie z Niemiec, prowadzą doskonałą współpracę z firmami rosyjskimi, a w szczególności z kontrolowanym przez Kreml Gazpromem. To też tłumaczy brak reakcji Zachodu i Unii Europejskiej na siłową aneksję Krymu do Federacji Rosyjskiej. Łączą ich wspólne interesy i dążenie do maksymalizacji zysków.
http://www.niewygodne.info.pl/artykul2/01124-ogromne-wplywy-Rosjan-w-Europie.htm
Błagam o trochę logiki. Gdyby wszystkie media to był Głos Rosji to w tych mediach nie byłoby tyle nachalnej propagandy unijnej i tyle straszenia Putinem.
Nie mówiłam dosłownie, ale w przenośni, jak w dowcipie o radiu Erewań.
Błagam- trochę dobrej woli dla skrótów myślowych.
Ta, pewnie. A jak ja tak mówię – to od razu – że Papkin.
Dobrze Ci tak. Poczuj jak to jest. Na własnej skórze.