Już w czerwcu ukaże się książka: „Anioł Stróż Polski. Orędzia dla Polski i Polaków 2009-2012)”

 

Publikacja zawiera zezwolenie władz duchowych nihil obstat i jest przeznaczona do prywatnego rozważania.

okładka

Anioł Stróż Polski

 

Zarówno Pismo Święte, jak i Tradycja zawierają opisy objawień publicznych. “Objawienia publiczne z natury swojej i wprost mają na względzie dobro całego Kościoła. Objawienia prywatne nie są skierowane do całego Kościoła, ale do pewnych osób, dla ich osobistego pożytku lub dla pożytku innych ludzi… Gdy Kościół aprobuje prywatne objawienia (np. św. Brygidy, św. Katarzyny Sieneńskiej, św. Teresy z Avila), należy pamiętać, że tego rodzaju aprobata, po starannym ich zbadaniu, nie oznacza nic innego jak tylko pozwolenie na ich opublikowanie dla pouczenia wiernych i dla ich pożytku… Z aprobaty kościelnej nie można wnosić, że dane objawienia są autentyczne i prawdziwe. Mówi ona jedynie o ich prawdopodobieństwie, ale to wystarcza, by je ze czcią i roztropnością przyjąć i budować się nimi; by ich nie lekceważyć.

Już w czerwcu ukaże się książka: „Anioł Stróż Polski. Orędzia dla Polski i Polaków 2009-2012)”. Publikacja zawiera zezwolenie władz duchowych nihil obstat i jest przeznaczona do prywatnego rozważania.

Została wydana przez Archidiecezjalny Instytut Wydawniczy św. Jakuba w Szczecinie.

Dziękuję JE ks. Abp Andrzejowi Dziędze za Jego ojcowską opiekę przy teologicznej analizie tekstów.

Składam podziękowania także na ręce ks. dr Adama Skwarczyńskiego za ocenę teologiczną oraz ks. Stanisławowi Małkowskiemu za konsultacje oraz komentarze.

Wszystkim kapłanom (szczególnie mojemu Ojcu duchowemu) i przyjaciołom za okazaną cierpliwość i wsparcie w modlitwie. Niech rozważania nad tekstami pobudzą myśli Polaków i Polek do wypełnienia, złożonych przez cały naród  Ślubów Jasnogórskich, aby Polska była rzeczywistym Królestwem Jezusa i Maryi w życiu osobistym, rodzinnym, narodowym i społecznym.

Książka zawiera także prawa autorskie dlatego każde publikowanie w formie elektronicznej fragmentów lub części jest zabronione. Również publikacja tekstów na blogach wymaga zgody wydawców.

Nihil obstat jest udzielony tylko i wyłącznie dla publikowanych orędzi Anioła Stróża Polski, natomiast bieżące zostają przekazywane odpowiedniej władzy kościelnej i po ich zatwierdzeniu ukażą się także drukiem.

Congregavit nos in unum Christi amor ________________________________

 

 

Opublikowano za zgodą Administratora Strony.

 

Powyższa informacja nie narusza praw autorskich.

 

 

http://adam-czlowiek.blogspot.com/

 

O autorze: Judyta