Press.pl: Grzegorz Hajdarowicz szuka nowego naczelnego dla “Uważam Rze

Już w momencie przejmowania “URze” przez Pińskiego mówionio, że tygodnik ten pod jego kierownictwen szybko upadnie, bo większość dotychczsowych czytelników odejdzie szukając swoich ulubionych autorów. I tak się stało… Zanim Piński objął gazetę przedaż wynosiła ponad 120.000 egzemplarzy — obecnie wynosi około 40.000.

Jak widać, projekt zwany “Piński” szybko dobiegł końca…

* * *

Press.pl: Grzegorz Hajdarowicz szuka nowego naczelnego dla “Uważam Rze”

Na stronach branżowego serwisu Press.pl czytamy o nowym pomyśle Grzegorz Hajdarowicza. Wydawca Presspubliki chce bowiem zrezygnować z usług Jana Pińskiego i szuka nowego redaktora naczelnego dla tygodnika “Uważam Rze”. Według Press propozycję kierowania tym tytułem dostał menedżer znany na rynku mediów.

Odmówiłem, bo nie widzę żadnych szans dla tygodnika “Uważam Rze” w starciu z dwoma nowymi tytułami: “W Sieci” i “Tygodnikiem do Rzeczy”

– ocenił w rozmowie z serwisem wspomniany menedżer.

Według informacji Press to nie pierwsza próba wymiany Pińskiego. Już trzy tygodnie temu w sprawie gotowości objęcia stanowiska naczelnego “Uważam Rze” sondowano innego znanego redaktora z doświadczeniem w kierowaniu redakcją. Nie był zainteresowany.

Według nieoficjalnych informacji ostatni wydanie “Uważam Rze” w ubiegłym roku – 31 grudnia – sprzedało się w rekordowo niskiej liczbie – ok. 40 tys. egzemplarzy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Podróbka się nie przyjęła. Po zmianach personalnych w “Uważam Rze” sprzedaż tygodnika spadła o ponad połowę

Za: wPolityce.pl

564_n

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...