Nowy amerykański meteoroid nad Rosją…

swinia

Nowy amerykański meteoroid nad Rosją…

Namnożyło się już sporo fantastycznych teorii o nowej amerykańskiej kosmicznej broni testowanej nad Czelabińskiem oraz jej atakowaniu przez rosyjską obronę przeciwlotniczą — jakiej Czelabińsk nie posiada.

Systemy rosyjskiej obrony przeciwrakietowej muszą najpierw namierzyć nadlatujący obiekt i dokładnie obliczyć jego trajektorię — aby móc próbować trafić w obiekt nadlatujcy z dużą prędkością. Radary są ściśle wyspecjalizowane w śledzeniu produktów ludzkich rąk. Wszystko co komputer uzna za niepodobne do rakiety, w tym także i meteoryty, zostanie zaklasyfikowane jako niegodne zainteresowania. W dodatku, prędkość meteorytów jest znacznie większa niż rakiet — a więc obsługa wyrzutni miałaby tylko kilka sekund na zareagowanie.

Dlatego,  wyznawcy teorii o “kosmicznym ataku” przez meteoryt wysłany z USA, powinni zapoznać się z najnowocześniejszym wynalazkiem amerykńskim widocznym na powyższym zdjęciu. I w tym przypadku — rosyjskie komputery, nie powinny “widzieć” tego jako dzieło rąk ludzkich

Ten nowy amerykański meteoroid był niedawno testowany na terenie USA. Tak donosiła o tym prasa:

Wielkość dużego samochodu mógł mieć meteor, który rozświetlił całe niebo nad zachodnim wybrzeżem USA i Kalifornią. Był widoczny jako duża kula światła przecinająca ze wschodu na zachód niebo nad Kalifornią. Możliwość obserwacji takiego zjawiska to prawdziwy rarytas.

Meteor wielkości minivana spalił się nad Kalifornią

O autorze: Andy-aandy

Niezależny wędrownik po necie, czasem komentujący... * Serendipity — the faculty or phenomenon of finding valuable or agreeable things not sought for...