Jednak muszę zbanować Circ

dla ochłonięcia, na 2 tyg.

2 powody:

1. Mniej ważny:

Przedstawiłaś w swojej notce http://www.ekspedyt.org/circ/2013/02/27/6902_do-szanownej-moderacji.html wizję naszego portalu w którym masz wyróżnioną rolę.

  • My piszemy – Ty oceniasz i poprawiasz.
  • Celem portalu jest prezentowanie tego, co uznajesz za prawdę.
  • Portal – konfesjonał, w roli Circ jako księdza (bez rozgrzeszenia, ale z pokutą w postaci publicznego piętnowania wad w myśleniu i charakterze).

Nie, nie zgadzamy się na taką Twoją wyróżnioną rolę.

Jeśli stawiasz się ponad naszą wspólnotą, to w istocie stawiasz się poza nią.

 

Kiedy piszesz: //Bo tak jak żydzi na pustyni prowadzeni przez nią 40 lat, choć na skróty był może rok, by wyginęły pokolenia pamiętające Egipt, tak i my mamy zarażone komunizmem umysły i tego nie wiemy, jak i żydzi urodziwszy się w Egipcie nie pojmowali co w nich jest złego, fałszywego, trującego- czy to umysły, czy nawyki, zabobony, reakcje, przwiązania, upodobania, wierzenia itd.// – piszesz rówież o sobie.

Cel istnienia tego portalu i blogowania jaki w tej notce przedstawiasz jest Twoim celem. Jeśli piszesz tu by “ważyć – co ważniejsze stawiać wyżej, co mniej ważne niżej” – bardzo dobrze: poddawaj tu swoje przekonania pod dyskusję.
Nie wymagaj tego jednak od wszystkich. Inne osoby mają prawo mieć inny cel blogowania tutaj.

Co najmniej przez brak sprzeciwu została poniżej określona formuła i to ona obowiązuje, a Twoje pomysły obowiązują Ciebie i tego, kto dobrowolnie je przyjmie.

http://www.ekspedyt.org/jazgdyni/2013/02/05/1977_niewierny-tomasz.html

  Asadow

6 lutego 2013 godz. 10:22

@Krzysztof Zagozda
Posted Luty 6, 2013 at 10:06 AM

czym ma to miejsce tak naprawdę być?

Modelem – miniaturką Rzeczypospolitej rządzonej po katolicku – gdzie jest miejsce i dla Żyda i dla Araba – jeśli szanują nasze prawa. Gdzie Polacy są gospodarzami, a wszystko to zbudowane jest na fundamencie prawa Bożego, wykładanego przez Kościół Katolicki.

 

http://www.ekspedyt.org/jazgdyni/2013/02/17/4683_jaki-legion-polemika.html

7. Pisałem o tym conajmniej kilku miejscach i chętnie to powtórzę: pomyślałem, że to miejsce mogłoby być modelem Polski rządzonej po katolicku, gdzie prawa są proste i zgodne z ochrzczonym sumieniem, gdzie jest miejsce dla wszystkich ludzi dobrej woli, czyli minimum – takich, których zamiarem (niekoniecznie uświadomionym) nie jest szkodzenie innym.

2. Ważniejszy.

Sama piszesz, że “poprawiasz jak automat”.

//Nie odnoszę się w tym personalnie do ludzi, bo wisi mi kto pisze nieprawdę, czasem nawet na nick nie spojrzę, jak u Piotra ostatnio. Poprawiam błędy niemal jak automat. Nie wiem czy grass to baba czy chłop, bo to jest dla mnie nieważne kompletnie. To oznacza, że moje wpisy nie są personalne, czasem na końcu odwołam się do wady charakteru która spowodowała taki błąd w myśleniu, np. lenistwo i nie zaglądanie w google by sprawdzić znaczenie używanych słów, ale kto personalnie jest tu leniem mi wisi//

Nie widzisz w ogóle ludzi. Wiszą Ci oni. I to się daje wyczuć. Nie da się wytrzymać z taką osobą, która ma wszystkich w nosie, a liczy się tylko z zapisanym słowem.

W końcu musisz zrozumieć i przyswoić uwagę Ks. Małkowskiego: “można mieć rację, ale wyrażać ją w takiej formie, której nie da się przyswoić.”

Forma jest częścią przekazu. Jeśli nie umiesz tak argumentować, by przy okazji niepotrzebnie nie ranić, powinnaś bardzo ostrożnie zabierać się za ocenianie słów i postaw innych.

Może lepiej byłoby, gdybyś założyła indywidualnego bloga np. na blogspot czy wordpress.com, gdzie mogliby zaglądać Ci, którzy rozpoznają Twoją mądrość i tolerują Twoje braki w dziedzinie umiejętności komunikowania się.

Izo, jesteś bardzo zdolnym chirurgiem. Jesteś nadzieją Polski (na szczęście nie jedyną i nie najważniejszą). Niestety wszyscy Twoi pacjenci zmarli (no może kilku z tysięcy operowanych uciekło kostusze). Czas na wnioski.

 

P.S. Dlaczego blokuję komentowanie:

Bo rozdrapywanie spraw personalnych nie służy wspólnocie. Wszelkie dalsze notki i komentarze związane z wzajemnymi ocenami blogerów będę w miarę możliwości konsekwentnie usuwać.

Jeśli kotś się nie zgadza z tym co napisałem, może mi to napisać na mail – gmarkul@gmail.com

O autorze: Asadow

Marek Sas-Kulczycki „Jesteśmy żadnym społeczeństwem. Jesteśmy wielkim sztandarem narodowym. Może powieszą mię kiedyś ludzie serdeczni za te prawdy, których istotę powtarzam lat około dwanaście, ale gdybym miał dziś na szyi powróz, to jeszcze gardłem przywartym hrypiałbym, że Polska jest ostatnie na ziemi społeczeństwo, a pierwszy na planecie naród. Kto zaś jedną nogę ma długą jak oś globowa, a drugiej wcale nie ma, ten - o! jakże ułomny kaleka jest. Gdyby Ojczyzna nasza była tak dzielnym społeczeństwem we wszystkich człowieka obowiązkach, jak znakomitym jest narodem we wszystkich Polaka poczuciach, tedy bylibyśmy na nogach dwóch, osoby całe i poważne - monumentalnie znakomite. Ale tak, jak dziś jest, to Polak jest olbrzym, a człowiek w Polaku jest karzeł - i jesteśmy karykatury, i jesteśmy tragiczna nicość i śmiech olbrzymi ... Słońce nad Polakiem wstawa, ale zasłania swe oczy nad człowiekiem...”