Współczucie Ambasady Rosji dla władz UJ

Ambasada Rosji

Współczucie Ambasady Rosji dla władz UJ w związku z odwołaniem wykładu Ambasadora na UJ:

http://poland.mid.ru/ru_RU/web/polska_pl/glowna/-/asset_publisher/OxWL5pMCfw9e/content/komentarz-ambasady-rosji-w-polsce-w-zwiazku-z-odwolaniem-wystapienia-ambasadora-sergeya-andreeva-na-uniwersytecie-jagiellonskim?redirect=http%3A%2F%2Fpoland.mid.ru%2Fru_RU%2Fweb%2Fpolska_pl%2Fglowna%3Fp_p_id%3D101_INSTANCE_OxWL5pMCfw9e%26p_p_lifecycle%3D0%26p_p_state%3Dnormal%26p_p_mode%3Dview%26p_p_col_id%3Dcolumn-2%26p_p_col_pos%3D1%26p_p_col_count%3D6

Komentarz Ambasady Rosji w Polsce w związku z odwołaniem wystąpienia Ambasadora Sergeya Andreeva

na Uniwersytecie Jagiellońskim

Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie profesor Wojciech Nowak wystosował do Ambasadora Rosji w Polsce Sergeya Andreeva list, w którym powiadomił o odwołaniu zaplanowanego na dzień 31 marca br. wystąpienia Sergeya Andreeva na Uniwersytecie Jagiellońskim i przeprosił go z powodu tej „bardzo niezręcznej sytuacji”.

Przeprosiny pana Rektora zostały przyjęte ze zrozumieniem. Ambasada wyraża swoje współczucie kierownictwu Uniwersytetu Jagiellońskiego w związku z bardzo niezręczną sytuacją, w której ono się znalazło. 

Warszawa, 27 marca 2015 r.

jw –

Niewątpliwie takie  współczucie jest całkowicie uprawnione, gdyż taka decyzja spowodowana groźbą naruszenia powagi uczelni przez  nieodpowiedzialne grupy reakcji pozbawiła postępowy świat akademicki wzorcowej polskiej uczelni przeprowadzenia wymiany poglądów z przedstawicielem całego postępowego świata.

Podkreślę tu,  że ja już wielokrotnie przekazywałem wyrazy głębokiego współczucia władzom UJ ( i ich miłośnikom i wyborcom)  w związku z bolszewicką polityką akademicką, która stawia polski świat akademicki w niekomfortowej sytuacji  – w pozycji strusia pogrążającego głowę w piasku ( w podręcznej strusiówce) przynajmniej do czasu przejścia na emeryturę

O autorze: Józef Wieczorek

W XX w. geolog z pasji i zawodu, dr, b. wykładowca UJ, wykluczony w PRL, w czasach Wielkiej Czystki Akademickiej, z wilczym biletem ważnym także w III RP. W XXI w. jako dysydent akademicki z szewską pasją działa na rzecz reform systemu nauki i szkolnictwa wyższego, założyciel i redaktor Niezależnego Forum Akademickiego, autor kilku serwisów internetowych i książek o etyce i patologiach akademickich III RP, publicysta, współpracuje z kilkoma serwisami internetowymi, także niezależny fotoreporter – dokumentuje krakowskie ( i nie tylko) wydarzenia patriotyczne i klubowe. Jako geolog ma wiedzę, że kropla drąży skałę.