Marksizm jest bajką, która prowadzi do innych bajek, które są oderwane od rzeczywistości. Zarówno kulturę, jak i antykulturę każdy ma w sobie. Każdy ma skłonność do zachowań i jednych, i drugich.
Kultura wpływa na człowieka w ten sposób, aby kierował się wartościami kulturowymi i przejawiał zachowania kulturowe, a antykultura temu przeciwdziała. Jest to proces naturalny ponieważ antykultura opiera się na prostych podstawowych mechanizmach organizmu żywego, czyli unikania nadmiernego wysiłku, czyli pójścia po linii najmniejszego oporu. Czyli jeżeli można, to nie pracować tylko kraść. A kultura mówi ‘nie’. Zapracuj, zbuduj, nie zabieraj tylko wypracuj.
−∗−
Jakie mechanizmy nami rządzą? Encyklopedia Antykultury – Jakub Zgierski i Bartosz Kopczyński
Czym więc jest ta ideologia antykultury? To nie tylko destrukcyjna siła dążąca do zniszczenia zdolności ludzi do twórczej pracy, ale także atakująca fundamenty naszej cywilizacji, takie jak wolność jednostki i jej możliwość rozwoju. Podłoże ideologii antykultury tkwi w manipulacji, która prowadzi do zatarcia granic między dobrem a złem, między kulturą a destrukcją.
Podczas naszego spotkania będziemy zgłębiać również takie pytania jak: Czy nasza wolność jest rzeczywiście zagrożona? Jakie są prawdziwe cele rewolucji seksualnej i jakie mechanizmy manipulacyjne są używane przez media i wielkie korporacje, aby osiągnąć te cele?
Rozważymy również, czy mamy do czynienia z projektem nowego człowieka, kontrolowanego przez siły antykulturowe, oraz jakie są rzeczywiste motywacje stojące za współczesnymi ideologiami. Przeanalizujemy również starożytną maksymę “dziel i rządź” oraz jej zastosowanie w dzisiejszym świecie.
Nie sposób również pominąć roli rewolucji technologicznej i jej wpływu na naszą przyszłość. Dokąd zaprowadzi nas ta rewolucja? Czy naprawdę jest to droga do postępu, czy może jedynie kolejny element w grze kontroli i manipulacji?
Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na to inspirujące i pouczające spotkanie, podczas którego razem będziemy próbowali rozwikłać zawiłości zbrodniczej ideologii antykultury i poszukiwać ścieżek do zachowania naszej wolności oraz godności jednostki w obliczu coraz bardziej skomplikowanego i niebezpiecznego świata.
Jakub Zgierski – dziennikarz, publicysta i redaktor wydania „Encyklopedii Antykultury”. Z zamiłowania badacz ideologii marksistowskiej, a zwłaszcza jej współczesnych odmian, natomiast z wykształcenia – edytor tekstów, korektor oraz ekspert w zakresie marketingu internetowego i zarządzania w e-biznesie.
Bartosz Kopczyński – z wykształcenia prawnik, z zawodu przedsiębiorca, z zamiłowania erudyta. Badacz współczesnych prądów ideologicznych w edukacji. Prezes Towarzystwa Wiedzy Społecznej w Toruniu oraz członek Ruchu Ochrony Szkoły.
−∗−
Polecam szczególnie od 29 min…”marksizm jest jednym z przejawów antykultury”, a jakie są inne, wcześniejsze… Warto się dowiedzieć!