Ponad połowa młodych ludzi, którzy właśnie wchodzą w dorosłość nie widzi sensu swojego życia – przyznaje w rozmowie z DOBITNIE Michał Kot, członek zarządu Fundacji Instytutu Pokolenia, autor raportu „Aspiracje życiowe młodych Polek i Polaków”. Wydaje im się ono szare i nudne, gdyż stale porównują się z ludźmi oglądanymi w mediach społecznościowych. Tam widzą ich tylko w sytuacjach sukcesu, radości i zabawy. Ten nieprawdziwy, wirtualny świat tak mocno oddziałuje na ich świadomość, że znacznie częściej narażani są na przykład na depresje.
Jednocześnie ciągła obecność w sieci osłabia ich zdolności do nawiązywania realnych relacji, silnych więzi oraz budowania związków. Nie tylko nie potrafią rozmawiać twarzą w twarz, ale także nie umieją rozpoznawać emocji innych osób.
−∗−
Młodzi nie chcą harować jak ich rodzice. Są słabsi, bardziej samotni i pod ogromną presją
−∗−
Raport do pobrania w formacie pdf – LINK
Strona fundacji – LINK
A wystarczy zabrać gówniarzom telefony. To dorośli młodym gotują ten los.
Pozbawienie ludzi Boga, przynajmniej w Polsce, pozbawia ich tożsamości. KK jaki by nie był jest również nośnikiem historii. Ja nawet po nawróceniu zmagałam się z brakiem sensu życia, to zajęło parę lat aby go uzyskać. Pomogły mi modlitwy, zwłaszcza zapisanie się do bractwa Różańcowego, gdzie wspólnota ludzi jest potężnym wsparciem duchowym bo tak działa MODLITWA WSPÓLNOTOWA. No i zaczęłam czytać dużo reportaży o polskiej historii.
Ujrzenie siebie oczami Jezusa Chrystusa czy Maryi zmienia perspektywę no ale skąd ci młodzi mają to wiedzieć?