Dziś doświadczamy wypłukiwania naszej chrześcijańskiej tożsamości. Wielu z nas łapie się na tym, że w zasadzie nie wie, w co tak do końca wierzy. W samym Kościele jest coraz więcej sprzecznych głosów czy interpretacji Słowa. To nas gubi…
Wysłuchaj nauczania ks. prof. Roberta Skrzypczaka, które wygłosił w ramach rekolekcji w Bazylice Serca Pana Jezusa w Krakowie, w dniach 4-6 czerwca.
−∗−
Czas ostatecznej próby? Zapomniane objawienia Maryi z Quito – ks. prof. Robert Skrzypczak
O czym mówiła Matka Boża w trakcie objawień w Quito?
Dlaczego tak wielu ludzi odchodzi dziś od wiary i Boga?
Co miał na myśli papież Paweł VI mówiący o dymie szatana?
−∗−
Świat składa hołd diabłu. Trwa duchowa wojna – ks. prof. Robert Skrzypczak
Jak wygląda dzisiejszy krajobraz po bitwie?
Jakie są nowoczesne formy satanizmu?
Kim są dzisiejsi saduceusze?
Na jaką plagę cierpi współczesny człowiek?
−∗−
Krzycz JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ! Ks. Dolindo przewodnik w czasie zamętu – ks. prof. Robert Skrzypczak
Dziś doświadczamy wypłukiwania naszej chrześcijańskiej tożsamości. Wielu z nas łapie się na tym, że w zasadzie nie wie, w co tak do końca wierzy. W samym Kościele jest coraz więcej sprzecznych głosów czy interpretacji Słowa. To nas gubi…
Bóg jednak nie pozostawia nas samych w czasie tego zamętu. Wydaje się, że dziś szczególnie wskazuje na jednego kapłana — ks. Dolindo Ruotolo i jego potężną modlitwę zawierzenia: JEZU, TY SIĘ TYM ZAJMIJ!
Gdy czujesz, że życie cię przerasta, popadasz w lęk i bezradność – uchwyć się tych słów! Niech one staną się dziś twoją autentyczną modlitwą.
−∗−
Warto porównać:
„Kiedy wszystko wydawać się będzie stracone”. Objawienia w Quito – ks. Piotr Glas
W tych nieszczęśliwych czasach zło uderzy w dziecięcą niewinność. A w ten sposób powołania kapłańskie będą zaprzepaszczone. Jednak i wtedy będą zgromadzenia zakonne, które podtrzymują Kościół oraz święci kapłani, ukryte […]
−∗−
05.07 w Czechach obchodzony jest Dzień Świętych księdza Cyryla i abp Metodego, Bracia Sołuńscy, Urodzeni w Tesalonikach (po słowiańsku Sołuń)
Jest to dzień wolny od pracy, kiedy Czesi wspominają misję chrystianizacyjną terenów Państwa Wielkomorawskiego (dzisiejszych Czech i Moraw, Polski, Małopolski i Śląska) przez misjonarzy, przybyłych z Konstantynopola.
Stworzyli katolicką Mszę Św. rytu staro-cerkiewno-słowiańskiego dla Polaków, Czechów i innych Słowian.
Zachodni, niemieccy księża i biskupi katoliccy byli wrogo nastawieni i nienawidzili Słowiańskich Braci Sołuńskich Świętych Cyryla i Metodego.
Bracia Święci ksiądz Cyryl i arcybiskup Metody z Sołunia zostali skierowani przez cesarza Michała III do Państwa wielkomorawskiego jako odpowiedź na prośbę tamtejszego władcy Rościsława, który nie chciał, aby chrystianizację jego ludu przeprowadzało duchowieństwo niemieckie, bojąc się uzależnienia swojego państwa od zachodniego sąsiada.
W roku 862 ksiądz Cyryl i arcybiskup Metody z Sołunia opuścili Bizancjum, udając się jako misjonarze na Morawy.
Wskutek trudności stawianych ich działalności przez zależny od Kościoła zachodniego kler frankoński, prowadzący także działalność misyjną na Morawach, obaj bracia udali się w roku 868 do Rzymu.
Zjednali sobie papieża Hadriana II
Uzyskali oni poparcie papieża dla swej działalności i uznanie słowiańskiej liturgii Mszy Św., ale Konstantyn Cyryl, nie zniósłszy trudów dalekiej podróży, pozostał w Rzymie i tam umarł w roku 869 w jednym z klasztorów.
Abp Metody z Sołunia był arcybiskupem Sirmium, z jurysdykcją nad Morawami i Panonią.
JE Ksiądz Arcybiskup Metody z Sołudnia 3 lata spędził w niemieckim więzieniu przez biskupów niemieckich.
Jego działalność spotykała się ze sprzeciwem hierarchii kościelnej (niemieckiej) obawiającej się utraty wpływów materialnych u Słowian.
Podczas synodu biskupów w Bawarii (870) JE Ksiądz Arcybiskup Metody z Sołudnia został fałszywie oskarżony o herezję i uwięziony przez katolickie duchowieństwo niemieckie za poparciem Ludwika II Niemieckiego na wyspie Reichenau na Jeziorze Bodeńskim.
Został uwolniony dopiero po 3 latach dzięki interwencji papieża Jana VIII . Został przyjęty na dworze Świętopełka I, księcia morawskiego, gdzie jako arcybiskup Moraw kontynuował swe dzieło. wiki
Św. bp Stanisław ze Szczepanowa miał być biskupem katolickiego rytu staro-cerkiewno-słowiańskiego i przypuszcza się że z tego powodu był nielubiany przez kronikarza polskiego, historyka księdza Jana Długosza rytu rzymskiego.