Elon X czyli iluzja wyboru

Media chciałyby, abyś uwierzył, że Elon Musk jest niezależnym geniuszem-miliarderem, którego marzeniem jest zrewolucjonizowanie bankowości. Ale ta historyjka jest ewidentnie fałszywa. Fakty mówią nam, że Elon Musk jest liderem w stylu ‘wszystko będzie po staremu’. Ale ponieważ mówi, że są tylko dwie płcie…

−∗−

Tłumaczenie: AlterCabrio – ekspedyt.org

−∗−

Elon, X i uosobienie lidera

Złudzenie wyboru sprawi, że twoje finansowe zniewolenie będzie mniej bolesne

 

TRANSKRYPCJA

Elon Musk ogłosił ponad rok temu, że planuje przekształcić Twittera w aplikację do wszystkiego, taką jak chiński WeChat. Aplikacja do wszystkiego, w tym do bankowości internetowej i finansów.

W kwietniu ubiegłego roku Musk ogłosił, że Twitter Inc. został przemianowany na X Corp., stworzył nową firmę zajmującą się sztuczną inteligencją znaną jako X.AI i nawiązał współpracę z eToro w zakresie wymiany akcji i kryptowalut.

Media chciałyby, abyś uwierzył, że Elon Musk jest niezależnym geniuszem-miliarderem, którego marzeniem jest zrewolucjonizowanie bankowości. Ale ta historyjka jest ewidentnie fałszywa. Fakty mówią nam, że Elon Musk jest liderem w stylu ‘wszystko będzie po staremu’. Ale ponieważ mówi, że są tylko dwie płcie, zdobył zaufanie zradykalizowanych jak na wojnie ludzi, bez konieczności wyjaśniania swoich kłamstw.

Musk mówi, że dorastał w biedzie, ale jego rodzina była bogata w szmaragdy i miała w swojej historii nadużycia i czary [witchcraft]. Znamienne oznaki wielopokoleniowej kontroli umysłu.

Musk otrzymał od swoich rodziców dziesiątki tysięcy dolarów na rozpoczęcie swojego pierwszego przedsięwzięcia biznesowego: cyfrowej książki telefonicznej znanej jako Zip2. Do napisania całości zatrudniono zewnętrznych programistów, ponieważ Elon nie potrafił programować. Zip2 sprzedał się za miliony i do niczego nie doprowadził. Ale Elon zarobił 22 miliony dolarów i przy pomocy mediów głównego nurtu wylansował swoją nową osobowość jako ekscentryczny geniusz w stylu gwiazdy pop. Następnie nabył x dot com i ogłosił, że stworzy bank internetowy znany jako X. Nawiązał współpracę z ekspertami bankowymi, którzy opuścili firmę po tym, jak oskarżyli Elona o okłamywanie mediów w sprawie produktu. I to wszystko, co zrobił.

Uważa się, że Elon Musk był współzałożycielem PayPala. To nieprawda. W 2000 roku Musk sprzedał swój upadający biznes x dot com firmie Confinity, założonej w 1998 roku przez Petera Thiela i Maxa Levchina. Wszystko, co Musk podobno tam zrobił, to naleganie na zmianę nazwy firmy na X. Został zmuszony do rezygnacji, ale jakoś udało mu się skłonić ich do pisemnej zgody na usunięcie wszelkich odniesień do „założycieli” ze strony internetowej firmy.

Musk zarobił prawie dwieście milionów na sprzedaży PayPala, firmy, do której nie wniósł żadnego wkładu, a następnie wykorzystał te pieniądze wraz z iluzją bycia biznesmenem współzałożycielem odnoszącym sukcesy, aby w ten sposób kupić sobie drogę do Tesli.

Tesla Motors została założona w 2003 roku przez Marca Tarpenninga i Martina Eberharda, którzy opracowali Teslę Roadster. Kiedy Tesla zgodziła się na miliony od Elona, ​​dostali je pod warunkiem, że zostanie on mianowany prezesem firmy. Mimo że wniósł tylko pieniądze, Musk nie był w stanie ukryć złości, że media nie przypisują mu uznania za Tesla Motors. A po wyrzuceniu Eberharda z firmy napisał od nowa jej historię, by znaleźć się na liście pierwotnych współzałożycieli.

Ta oczywisty fałszywy wizerunek dziwacznego geniusza miliardera działa tak dobrze, że niewielu nawet kwestionuje SpaceX. Oficjalna wersja mówi, że Elon, który nie ma absolutnie żadnego doświadczenia w nauce o rakietach, wpadł na pomysł SpaceX podczas podróży do Rosji z Michaelem Griffinem z CIA z In-Q-Tel. Wkrótce po tej rozmowie Griffin został administratorem NASA, gdzie uruchomił program COTS, który sprywatyzował program rakietowy NASA. I przyznał dwieście siedemdziesiąt osiem milionów dolarów firmie SpaceX, która nigdy nie zbudowała ani nie wypuściła żadnej rakiety. Wkrótce potem Musk nawiązał współpracę z inżynierem rakietowym Tomem Muellerem, który następnie stworzył technologię rakietową, która najwyraźniej była rozwijana od lat w prywatnych sektorach kompleksu wojskowo-przemysłowego.

Firmy Elona otrzymały miliardy dotacji rządowych w ciągu ostatnich dwóch dekad. Pieniądze, które później wydano na zakup Twittera. Gdzie natychmiast rozpoczął on proces przekształcania go w aplikację do wszystkiego z własnym systemem bankowym. Albo raczej to klika klasy rządzącej, która pociąga za sznurki, zamienia Twittera w aplikację do wszystkiego z własnym systemem bankowym. I to powinno budzić niepokój. Ale mówi, że są tylko dwie płcie, a rodzina jest dobra, więc ludzie kochają bohatera.

Nie muszą cię czipować, żeby cię kontrolować. Mamy już skanery tęczówki i skanery dłoni. Społeczeństwo bezgotówkowe osiągnie ten cel. Dla wielu X Elona będzie lepszy od skanerów dłoni Amazona. Iluzja wyboru sprawi, że twoje finansowe zniewolenie będzie mniej bolesne.

_________________

Elon, X, and the Epitome of a Front Man, Greg Reese, July 27, 2023

−∗−

Powiązane tematycznie:

Co oznacza dla wolności słowa przejęcie Twittera przez EM?
Przez „wolność słowa” rozumiem po prostu to, co jest zgodne z prawem. Jestem przeciwko cenzurze, która wykracza daleko poza prawo. Jeśli ludzie chcą mniej wolności słowa, poproszą rząd o uchwalenie […]

_________________

Transhumanista wszedł, ale wolność słowa nadal za drzwiami
Stolica Austrii została dotknięta falą szokujących spraw o gwałty z udziałem mężczyzn imigrantów, ale to konserwatywny polityk z Wiednia stanął teraz w obliczu zawieszenia konta na Twitterze tylko za krytykę […]

_________________

Elon już się zgadza czyli czemu służą spotkania
Thierry Breton, unijny komisarz ds. rynku wewnętrznego, zagroził w zeszłym miesiącu Elonowi Muskowi, że jeśli zezwoli na wolność słowa w Internecie i nie będzie przestrzegał nowej unijnej Ustawy o Usługach […]

_________________

List otwarty do EM (PanData.org)
Drogi Elonie, Gratulujemy zakupu Twittera. Mamy nadzieję, że pomoże to skierować świat w lepsze miejsce. Powiedziałeś, że „Wolność słowa jest podstawą funkcjonującej demokracji, a Twitter jest cyfrowym placem […]

−∗−

O autorze: AlterCabrio

If you don’t know what freedom is, better figure it out now!