Nie po raz pierwszy, prowadząc dezinformacyjną kampanię na temat marca 68., Muzeum Polin odwołuje się do komunistycznych autorytetów. W marcu, w spocie propagandowym, piętnującym „polski antysemityzm”, pojawili się komuniści z okresu PRL-u narzekający na „złe słowa”.
Dziś propagandziści “Polin”, aby wzmocnić swoją narrację o marcu 68. odwołują się do dwóch myślicieli żydowskiego pochodzenia, twórców antykulturowego marksizmu ze szkoły frankfurckiej: Maxa Horkheimera i Theodora W. Adorno ( Theodora Ludwiga Wiesengrunda)
Warto wiedzieć, że dywagacje Adorno na temat autorytaryzmu stanowią podstawę dzisiejszego “rozumienia” przez lewicę osobowości autorytarnej i faszyzmu. Zgodnie z tym pojmowaniem każdy logicznie myślący człowiek dla którego dekalog jest punktem odniesienia jest faszystą i rasistą. Pojmowanie to wzmacniał inny wielki żydowski filozof, Zygmunt Bauman, dla którego “logika bywa czasem narzędziem opresji”. Jak większość czytelników zapewne wie, Bauman w swojej młodości stosował wobec Polaków zgoła inne narzędzie opresji, nazywane potocznie karabinem.
Wiesiek czy Mosiek – prawda o marcu 68.
Zatem ustawa o zakazie propagowania komunizmu powinna pomóc w ukróceniu przestępczego procederu tego muzeum.
Jest taki ogólny zapis, ale jest to zapis martwy, bo władza wykonawcza i sądownicza nie stosują go w praktyce poza wyjątkiem – pomnikami. Jest także bełkotliwy zapis o faszyzmie lub innym totalitarnym ustroju w innym przepisie. O komunizmie realnym- antykulturowym marksizmie nic nie ma w polskim prawie. PiS tego nie wprowadził.
muzeum “polin” powinno wiedzieć, że nie ma czegoś takiego jak “komunistyczny autorytet”. To tak samo jakby powiedzieć, że diabeł jest dla nich autorytetem. Ale właśnie chyba tak jest.
Określenie “komunistyczny autorytet” jest moim określeniem osób, które są hołubione przez to środowisko, a które były w przeszłości i w większości są nadal (ci którzy żyją) silnie związane z ideologią komunistyczną.
Jeżeli ktoś odwołuje się do twórców marksizmu antykulturowego, to oznacza, że darzy ich czymś w rodzaju estymy.