Taktyczna zagrywka „kurdupla” czy okrągły stoliczek?

transformacja-ustrojowa-1-andrzej-krauze

Na wstępie wyjaśnię, że słowo „kurdupel” jest niezbędne ponieważ w ramach obowiązującego w UE parytetu, tytuł musi być zrozumiały przez wszystkich.

Jak podały media, na czwartek jest przewidziana rozmowa umiarkowanych patriotów z przedstawicielami obywatelskiej, ludowej i nowoczesnej lewicy, czyli mówiąc wprost z targowicą, a także z ugrupowaniem Kukiz’15 i z pozostającymi poza parlamentem „innymi partiami”. Tematem spotkania ma być trybunał komunistyczny i ewentualny kompromis.

Entliczek pętliczek okrągły stoliczek

„Marszałek Sejmu Marek Kuchciński zaprosił szefów partii na spotkanie w czwartek w sprawie Trybunału Konstytucyjnego. Wicemarszałek Ryszard Terlecki w rozmowie z reporterem WP powiedział, że zaproszeni zostaną nie tylko przedstawiciele partii parlamentarnych, ale także ci, którzy reprezentują partie spoza Sejmu. Na spotkaniu oczywiście będzie prezes PiS Jarosław Kaczyński”.

W tym momencie chciałbym zwrócić uwagę wszystkim antysystemowcom, że po raz pierwszy od 26 lat pojawiła się rysa na fundamentach systemu – „trybunale konstytucyjnym”. Niestety, cała batalia odbywa się przy bierności normalnych Polaków i przy dużym pobudzeniu emocjonalnym marginesu moralnego.

Słaby rząd PiS-u – słaby ze względu na niewystarczające poparcie i zbyt małą presję ze strony polskich patriotów – został zmuszony rozpocząć rozmowy z jawną targowicą. Niewykluczone, że gdyby na ulicę masowo wyszli Polacy domagający się delegalizacji antypolskich ugrupowań i postawienia pod sąd zdrajców, sytuacja byłaby inna. Tymczasem w Polsce wciąż króluje lewicowy zabobon: w demokracji nie ma wrogów, są konkurenci, którymi w tym przypadku są ludzie innej orientacji: kradnący inaczej i inaczej myślący – o Polsce.

O autorze: CzarnaLimuzyna