Klub Trójki poświęcony zmianom w mediach

04- go stycznia bieżącego roku w Programie Trzecim Polskiego Radia wyemitowano specjalne, dwugodzinne wydanie Klubu Trójki, w całości poświęcone w całości zmianom w mediach publicznych.

Program prowadzili znani trójkowi dziennikarze: redaktor Jerzy Sosnowski i redaktor Dariusz Rosiak. Zaproszenie do udziału w programie otrzymali:

Igor Janke – szef serwisu blogowego Salon 24,

Katarzyna Janowska – była dyrektor TVP Kultura,

Kazimierz Wóycicki, były dziennikarz BBC, w latach 90. redaktor naczelny “Życia Warszawy” i szef działu informacji krajowej w telewizyjnych “Wiadomościach”,

Łukasz Warzecha – publicysta tygodnika “wSieci” i portalu “wPolityce”,

Agnieszka Romaszewska, szefowa Telewizji Biełsat i wiceprezes Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich,

Eugeniusz Smolar – były członek władz Polskiego Radia i

Zuzanna Dąbrowska z Programu 1 Polskiego Radia.

Wysłuchałem programu z dużą uwagą i uważam, że został on zredagowany przez prowadzących w sposób modelowy. Zaproszeni goście prezentowali różne punkty widzenia, co szczególnie cieszy – nie brakowało opinii krytycznych wobec agresji mediów wobec rządu, z którymi mamy w mediach do czynienia obecnie. Uwagę na to zwróciła pani redaktor Agnieszka Romaszewska, stwierdzając, że sposobem na to może być podporządkowanie mediów publicznych rządowi.

Dobór gości, prezentujących różne opinie, a także obiektywny i wyważony sposób w jaki prowadzili audycję dwaj prowadzący sprawia, że należą się im – moim zdaniem – wyrazy uznania!

Oby jak najwięcej takich programów.

 

Lech Mucha

 

P.S. Audycję można sobie odtworzyć TU

O autorze: Lech -Losek- Mucha

Pogodny, uczciwy, inteligentny, leniwy (bardzo), konserwatysta, nieprzejednany antykomunista. Mężczyzna, katolik, mąż i ojciec. Zawodowo - chirurg, amatorsko - muzyk, pisarz, płetwonurek, motocyklista...