ks. prof. Tadeusz Guz w AMICUS-ie Warszawa – 15 lutego 2015r.

Jak przezwyciężyć współczesne ideologie?

Pod takim tytułem, 15 lutego 2015 r. o godz. 17.00  odbędzie się spotkanie w Domu Pielgrzyma AMICUS na warszawskim Żoliborzu. Z ks. prof. Tadeuszem Guzem rozmowę poprowadzi red. Dariusz Pogorzelski.

Książkę już można nabyć w sklepie internetowym Sióstr Loretanek www.loretanki.pl
Rozmowy niedokończone  z ks. prof. Tadeuszem Guzem z roku 2010

Rozmowy niedokończone z ks. prof. Tadeuszem Guzem z roku 2010

Tom 3


39,00 zł

Wizja świata, czyli światopogląd, nie powstaje z dnia na dzień, lecz wykuwana jest przez pokolenia. A zatem to, w jaki sposób myśli się dzisiaj, jak postrzega się człowieka, rzeczywistość państwa czy Kościoła, ma swoje źródła w minionych dziesięcioleciach i wiekach. Zwykle nie zdajemy sobie sprawy, jak wielki jest tu wpływ filozofii, która nie jest tylko historycznie uformowaną myślą, lecz tworzy idee kształtujące życie ludzi i narodów. W niniejszym, trzecim już tomie Rozmów niedokończonych Ksiądz Profesor Tadeusz Guz tłumaczy, czym w swej istocie są liberalizm, neosocjalizm, komunizm, materializm, kapitalizm czy heglizm – nie zapominając, iż wszystkie one zasadniczo lub częściowo negują chrześcijańską wizję Boga, osoby ludzkiej i świata. Podstawowa wiedza konieczna, by zrozumieć procesy zachodzące we współczesności, przekazana nie w formie wykładu, lecz w prostym dialogu, w rozmowie polskiego kapłana i filozofa z Polakami.

Ilość Stron: 496
Wymiary: 15,00 x 23,00 cm
Oprawa: twarda
ISBN: 978-83-7257-646-0
  • Rozmowy niedokończone z ks. prof. Tadeuszem Guzem z lat 2006-2007 – 35,00 zł

    W formie sokratejskiego dialogu ksiądz profesor Tadeusz Guz z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II dyskutuje z Ojcami Redemptorystami, Słuchaczami Radia Maryja i z Telewidzami Telewizji Trwam w ramach Rozmów niedokończonych, poruszając nurtujące współczesny świat tematy: Czym jest w gruncie rzeczy stara i nowa lewica z Marksem i Engelsem oraz Horkheimerem i Adorno na czele? Jakie jest w niej rozumienie Boga? Czy warto w kontekście globalnej rewolucji kulturowej przypominać prawdę o człowieku, jego pochodzeniu od Boskiego Kreatora, nietykalnej godności od poczęcia w łonie matki aż do naturalnej śmierci, niezwykłej wartości, wyjątkowym sensie istnienia i fascynującym zaproszeniu do wiecznego królestwa niebieskiego? Czy sakramentalne małżeństwo pomiędzy mężczyzną a kobietą jest aktualne? Czym jest rodzina? Czy w nurcie ideologii marksistowsko-neomarksistowskich, wyrosłych m.in. z protestantyzmu, jest miejsce dla religii katolickiej? Jak dalece Heidegger przyczynił się do sekularyzacji myśli ludzkiej? Czy faktycznie doszło do zawarcia umowy o współpracy księdza arcybiskupa profesora Stanisława Wielgusa z reżimem komunistycznym?

    ***

    „Wszystkich Czytelników proszę uprzejmie nie tylko o przyjęcie tegoż skromnego słowa jako szczerego daru ducha, lecz także o dalsze konstruktywne współmyślenie i każdą formę ubogacenia jako aktualnej postaci, byśmy jako wspólnota intelektualna mogli przybliżać się razem do samego Verbum Dei w królestwie niebieskim.”

    Ze Wstępu
    Ks. prof. Tadeusz Guz

  • Rozmowy niedokończone z ks. prof. Tadeuszem Guzem z lat 2007-2010 – 38,00 zł
  • Tom 2
  • Wszystkich Czytelników zapraszam serdecznie do dalszego etapu naszej „wspólnej drogi” myślenia filozoficznego, przenikanego świętym depozytem wiary katolickiej i apostolskiej oraz skupiającego uwagę nas wszystkich na doskonałości ideału miłości jako „sercu” wieczności i zarazem na odkupionym przez Miłość Zbawczą Chrystusa Pana „sercu” nowego człowieka epoki miłości.

    Ks. Tadeusz Guz

Polecam zarejestrowane przez Solidarnych2010 wykłady ks. prof. Tadeusza Guza:

O autorze: Judyta