Odpowiedź dla Torina

Miałem nic nie pisać, ale zostałem wywołany do tablicy. I to w sposób, który zwykle kończy się bardzo niemiło dla autora takiej wypowiedzi.

Pod tekstem “Jednak muszę zbanować Circ” napisałem taki oto komentarz.

Jaasne, sam Asadow udowodnił, że Grazss nałgała na temat Circ. A teraz sam Asadow zbanował Circ z powodu tego, że nie chce przeprosić tej, która nakłamała na jej temat.

Pogratulować postawy.

Powtarzam, jeśli za 2 tygodnie Circ nie zostanie odbanowana – ja rzucam ten dom wariatów w cholerę. Nie ma wątpliwości, że będę jednym z następnych w kolejce do spętania i zakneblowania „specjalną ochroną”. Wystarczy, że komuś z kliki nie spodoba się coś, co napisałem.

Przed chwilą zorientowałem się, że Torinowi nie spodobało się moje zdanie, więc postanowił sobie ze mnie zakpić.

Torin

27 lutego 2013 godz. 15:18

rip LunarBird CLH
27 lutego 2013 godz. 14:54
Admin doswiadczony powiedzial..
Gdzie to doswiadcznie sie nabywalo i jak dlugo?
Tamten portal tez wysadziles?
Mozesz nie odpowiadac, to bardziej do Asadowa..

I po co ta smieszna grozba o fochu, jesli Circ nie odbanuje za 2tyg?:)) Przeciez napisal, ze na dwa wlasnie;p
Kawal niewaski:)))

Zreszta sporo przyfanzolil. Mysle, ze mozna by podjac mediacje nad skroceniem kar w zamian za obietnice nie wszczynania nowych awantur. Mam na mysli wszystkich osadzonych. Jesli dojdzie do recydywy..no coz.

Komentarz można znaleźć tutaj.

Po pierwsze nie mam dobrego zdania na temat osób, którym myli się groźba z informacją. Informuję o tym, jaka będzie moja reakcja. A ewentualne odejście z Legionu nie będzie fochem, tylko po prostu opuszczeniem miejsca, w z którego i tak panująca klika by mnie wykopała z czasem.

Dziś przeszkadza im Circ, więc tańcowali wokół Asadowa tak długo, aż się ugiął. Jutro będzie to samo ze mną i z każdym, kto im się narazi.

Circ nie zrobiła nic, co by zasługiwało na bana i tego zdania nie zmienię. Nie banuje się za sprzeciw wobec idiotycznej decyzji. Nie banuje się też za to, że ktoś “poczuł się urażony” bo ja mogę równie dobrze poczuć się urażony faktem zbanowania Circ za takie pierdoły i faktem sankcjonowania przez administratora kłamstw na temat Circ represjami wobec jej osoby za krytykowanie kłamców.

Poza tym ban to absolutna ostateczność. Powinien być stosowany po pierwsze wtedy gdy to ma sens – to znaczy gdy zbanowaną osobę w ogóle obejdzie fakt bana. Po drugie wtedy gdy inne środki zostały wyczerpane. A po trzecie żaden administrator nigdy nie ma prawa poniżać użytkownika poleceniami typu “musisz pytać takiego i takiego użytkownika czy łaskawie ci pozwala się skrytykować”. Takie polecenia to skandal i administrator który dopuści się czegoś takiego nie zasługuje na swoją funkcję. To nie Circ powinna przepraszać kogokolwiek. To Asadow powinien przeprosić Circ za publiczne poniżanie jej osoby dlatego tylko, że on jest administratorem. Obowiązują pewne reguły, nawet adminowi nie wszystko wolno.

A w zasadzie to admin i moderator powinien się szczególnie pilnować właśnie z powodu statusu swojej funkcji.

Odnośnie tego, żebym był “doświadczonym adminem”. Może mi jego wysokość Torin łaskawie wskazać, gdzież to nazwałem siebie “doświadczonym”? Pisałem tylko, że byłem adminem i moderatorem parokrotnie. A gdzie, to już nie Torina interes. Jak mu tak zależy na szpiegowaniu moich poczynań w Sieci, to niech popyta Wójka Google. Ja zawsze miałem ten sam nick.

Co do wysadzania portalu… Super, to teraz zdaniem Torina ja jestem odpowiedzialny za wysadzanie Legionu? Czyli Legion jest takim marnym portalem, że wystarczy jeden bloger krytykujący grupę osób żeby portal się zawalił? Jak chodzi o ścisłość to jest dokładnie odwrotnie. Wiele for było już praktycznie martwych gdy się na nich pojawiłem i utrzymywało się w istnieniu praktycznie dzięki dyskusjom wokół moich postów. Byli i tacy, którzy tak kochali się ze mną sprzeczać, że gdy ja odchodziłem na inne forum – oni szli za mną. Więc zarzut jakobym rozbijał Legion jest jak kulą w płot.

Gołym okiem widać, że już się ustawiają karne zastępy bojowników o wymuszanie siłą jedynie słusznych zasad tzw. dobrego wychowania, żeby mnie zniszczyć. Bo śmiałem bezczelnie mieć swoje zdanie i mieć w nosie, czy to się komuś podoba, czy też nie.

Swoją drogą łatę eliminującą z widoku Autorów IP i adres e-mail komentatora przesłałem Asadowowi ładnych parę dni temu. I do tej pory możliwość edycji komentarzy jest odcięta. Wrzucenie tych łatek na serwer to mniej niż minuta, wiem o tym bo sam mam swoją stronę. Widać więc, w jakim stopniu adminowi zależy na przywróceniu swobody blogerów do moderowania komentarzy pod własnymi postami. A to jest sprawa najbardziej podstawowa. Gdyby Jazgdyni mógł usunąć komentarze Circ – pewnie by nawet nie było całej tej afery.

Tylko ja zwykle ja mam rację, a osoby odpowiedzialne mają pieczątkę. I potem zawsze są wielkie oczy, gdy portal zgodnie z moimi przewidywaniami umiera.

Zieeew… Nie dziwi nic. To tylko kolejny taki przypadek z bardzo długiej listy.

 

Edit:

Znalazłem daleko od strefy powszechnego zainteresowania schowane dwa ważne komentarze:

night-rat

28 lutego 2013 godz. 10:07

przez przypadek znalazłem coś, na czym się nie wyznaję ale może będzie jakkolwiek przydatne http://codex.buddypress.org/

oraz

Asadow

28 lutego 2013 godz. 10:11

@night-rat

Dzięki.
Poruszyciel już od kilku dni pracuje nad dostosowaniem tego dodatku do naszego portalu

:)

Cóż. Przynajmniej coś się dzieje. Dobrze wiedzieć. BuddyPress wygląda na ciekawy dodatek więc warto poczekać na efekty.

Szkoda tylko, że nie było oficjalnej informacji na ten temat.

 

O autorze: rip LunarBird CLH

Katolik, socjalchadek, fan mangi i anime oraz doświadczony internauta. Z wykształcenia informatyk. Lubię fantasy i sci-fi. Teksty na tym blogu są udostępnione na licencji CC-BY-SA.