Informacja: Dyskusja w weekend o Obronie Narodowej – KRP i goście

logo_121-300x278Dwa dni temu przesłałem do kilku niemainstreamowych partii, organizacji oraz organizacji zajmujących się Obroną Narodową itp. zaproszenie do dyskusji dotyczącej priorytetów rozwoju sił zbrojnych. Ponieważ w naszym kraju dyskusje z zasady toczą się w ramach zamkniętych środowisk lub nie toczą się wcale, lub kierowane są w mediach na ślepe manowce my blogerzy musimy i w tym zastępować dziennikarzy a portale blogowe inne media.

Napisałem tak:
„informuję, że tematy militarne zwłaszcza obrony narodowej są często poruszane na naszym blagierskim portalu, który powstał w wyniku kryzysu na portalu Nowy Ekran, zwłaszcza w ramach Klubu Rozwoju Polski,. Na działającym 10 dni portalu Legionu św. Ekspedyta jest zarejestrowanych 120 blogerów i komentatorów, codziennie ukazuje się około 30 tekstów.
W weekend planujemy podsumowującą dyskusję dotycząca tematu ON. Celem jej ma być wspólne określenie 10ciu kierunków w jakich powinna rozwijać obrona naszego kraju. Jest nim też przekonanie się, czy możliwe jest określenie nawet wstępnego, ogólnego i niezobowiązującego stanowiska co do kierunku działań, określonych przez Polaków wywodzących się z różnych grup, kierunków politycznych. Oczywiści opozycyjnych. Czy w ogóle chcemy, potrafimy ze sobą rozmawiać w sprawach dla wszystkich podstawowych?
Wysyłam zaproszenia na nią do kilku organizacji, ruchów niemainstreamowych.
Dyskusja rozpocznie się na moim blogu na stronie głównej portalu (z oznaczeniem Klub Rozwoju Polski) w sobotę wieczorem.”

Odpowiedzi które otrzymałem dotąd:
Dziękuję za zainteresownie naszą organizacją Polecam też naszą stronę www.zsstrzelec.com.pl
W sobotę postaram się przyjrzeć tej dyskusji na blogu insp Paweł Baca – Szef Sztabu ZS”S”
Stowarzyszenie Związek Strzelecki „Strzelec”

Witam serdecznie,
Bardzo dziękujemy za zainteresowanie naszą propozycją i za ciekawą inicjatywę. Maciej Dudek – Koordynator PL – przygotował odpowiedni tekst. Dostępny jest on pod tym adresem:
http://partialibertarianska.org/obrona-narodowa-dyskusja-na-portalu-blogerskim/
(jest tam kilka komentów i prawie 40 like)
Partia Libertariańska

Witamy. Nasza formacja nie zgłębia szczegółowych rozwiązań w zakresie obronności. Dotychczasowe nasze postulaty zawarte są tutaj: http://db.org.pl/?q=node/44 Pozdrawiamy.
Demokracja Bezpośrednia

Ta odpowiedź mnie zdziwiła bo choć postulaty zawarte w programie partii zgadzają się z moimi poglądami to ideę obrony narodowej kraju przez całe społeczeństwo uważam za najgłębszy i najsilniejszy objaw „demokracji bezpośredniej”. Czy członkowie partii DB kraju bronić nie zamierzają?

Dziękuję wszystkim którzy dotychczas odpowiedzieli.
Proszę wszystkich blogerów i komentatorów o wzięcie w dyskusji.
Niedługo będziemy obchodzili kolejny raz dzień Żołnierzy Wyklętych. Myślę, że najlepszym hołdem jaki możemy im złożyć jest próba znalezienia sposobu na to, by nigdy już więcej sytuacja w której oni musieli prowadzić swoją walkę się nie powtórzyła, by nigdy więcej nie doszło do przegranej przez nasz kraj wojny, która tę walkę rozpoczęła. Tym bardziej że mamy 150 lecie rozpoczecia Powstania Styczniowego.

O autorze: R.Zaleski

Członek Konfederacji Blogerów