Geminiano v. Legion*, 3-ci głos obrony

Siostra María de los Dolores y Patrocinio (1811-1891), hiszpańska koncepcjonistka, przełożona, założycielka i reformatorka klasztorów swego zakonu, wypowiedziała następujące proroctwo:

“Mąż Boży… wielki cud…”  – rozmawiając ze mną przy pewnej okazji, sł. Boża [Matka Maria Dolores] powiedziała mi: „Nastąpi tak wielki cud, że zdumieje się cały świat… Ludzie są bardzo niefrasobliwi… a zbliża się CZŁOWIEK BOŻY; On pojawi się już niedługo; źle będzie z tymi, których zaskoczy nieprzygotowanych… Myśl o Nim pobudza mnie do ​​błogosławienia Boga, który w swym Boskim Majestacie we wszystkich największych dziełach używa garści prochu.
Któż mógłby odkryć, na czym będzie polegał ten cud? Oto grób z garstką kości; i na głos Boga wszyscy zobaczą, że stały się one tym, czym były wcześniej… Nikt nie może sobie tego wyobrazić; i przez to świat tak się zadziwi. Nic i nikt nie będzie w stanie przyspieszyć ani chwili, ani godziny… – Więc, cóż, Matko, zapytałam Ją – czy to [wydarzenie] ma ustalony dzień czy tylko jest warunkowe? … To jest jednoznaczna wola Boga i [Cud] ma ustalony rok, miesiąc, dzień i godzinę. Zanim Bóg i Jego Kościół zatryumfują, muszą zostać wymierzone wielkie kary…”

30 V 2021, ostatnia niedziela maja, Virgen de Montesclaros, Reinosa, Kantabria, Hiszpania, ‘Fiesta de la Rosa’ – Ks. Ludwik Maria Andreu TJ, jedyny widzący (mężczyzna) z San Sebastian de Garabandal, kilka godzin po ujrzeniu Boskiej Matki w dniu 8 sierpnia 1961 zmarł ze szczęścia właśnie w miasteczku Reinosa. Bezskutecznie próbowano go reanimować w miejscowym szpitalu ‘Montesclaros’ – ewidentny znak, że Święta Madonna zabrała go do siebie. Według proroctwa danego widzącym dziewczętom z Garabandal, nazajutrz po Wielkim Cudzie, zostanie wyeksponowane ciało ks. Andreu w stanie nienaruszonym, choć są to już tylko kości, jak stwierdzono przy okazji likwidacji cmentarza jezuitów w Oña w latach 70-tych, gdzie był pochowany. Matka María de los Dolores y Patrocinio w swojej długiej karierze zakonnej zajmowała się także odnowieniem klasztoru w Torrelavega, kantabryjskim mieście pośrednio związanym z objawieniami w Garabandal.

Conchita Gonzalez (*7 lutego 1949), jedna z widzących z San Sebastian de Garabandal, zna dokładną datę cudu – rok, miesiąc, dzień, a nawet godzinę – i ogłosi ją z ośmiodniowym wyprzedzeniem.

*Legion odnosi się do liczby oskarżycieli, a nie Legii Świętego Ekspedyta.

O autorze: Geminiano